570460-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Dostawa energii elektrycznej dla Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych w 2027 roku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa energii elektrycznej dla Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych w 2027 roku
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych w 2027 r. do punktów poboru energii elektrycznej o łącznym szacowanym zużyciu (zamówienie podstawowe + prawo opcji 15%) około 8 910 698 kWh.
Interne KennungWP.271.8.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe warunki zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia dostępnych pod linkiem https://konin.logintrade.net/zapytania_email,237557,f45b147f2f8ddad2d42e9c4e9b7130bd.html
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej dla Miasta Konina i jego jednostek organizacyjnych w 2027 r. do punktów poboru energii elektrycznej o łącznym szacowanym zużyciu (zamówienie podstawowe + prawo opcji 15%) około 8 910 698 kWh.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej dla punktów poboru określonych w Załączniku Nr 1 do SOPZ, w tym w przypadku włączenia nowego PPE, który nie został określony w Załączniku Nr 1 do SOPZ lub innych okoliczności powodujących, iż wskazana przez Zamawiającego ilość kWh dla zamówienia podstawowego okaże się niewystarczająca w okresie trwania umowy. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej umowy do wartości powiększonej o 15%, tj. o 1 162 265 kWh w stosunku do zamówienia podstawowego (maksymalna wartość opcji). Podana ilość kWh w ramach prawa opcji dotyczy łącznie całej umowy, co oznacza, iż skorzystanie z prawa opcji przez danego Płatnika/Zamawiającego pomniejsza łączną ilość kWh do wykorzystania przez pozostałych Płatników/Zamawiającego. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej dla PPE wskazanych w Załączniku nr 1 do SOPZ uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zgłosić Zamawiającemu w terminie 10 dni kalendarzowych, że podstawowy wolumen zamówienia został wykorzystany oraz rozpoczął on korzystanie z wolumenu wynikającego z prawa opcji. Natomiast w przypadku włączenia nowych PPE lub innego PPE, który nie został określony w Załączniku nr 1 do SOPZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie w okresie realizacji umowy – do dnia wyczerpania wolumenu energii elektrycznej określonej jako maksymalna wartość opcji. Zamawiający poniżej wskazuje szacowane ilości energii elektrycznej dla zamówienia podstawowego oraz maksymalne ilości energii elektrycznej z wykorzystaniem prawa opcji: a) Całkowity wolumen w kWh – zamówienie podstawowe 7 748 433 kWh b) Całkowity wolumen w kWh z uwzględnieniem prawa opcji na „+ 15%” – 8 910 698 kWh.