570658-2026 - Ergebnis
Rumänien – Leitungen – Tevi şi accesorii preizolate din oţel Dn 32 ÷ 300 mm
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tevi şi accesorii preizolate din oţel Dn 32 ÷ 300 mm
Beschreibung: Achiziționarea produselor se va realiza, printr-un acord cadru. Durata acordului cadru va fi de 24 de luni de la data semnării, și va fi încheiat cu maxim 3 operatori economici. Produsele vor avea asigurată o garanție de minim 5 ani. Produsele care, în timpul perioadei de garanţie, le înlocuiesc pe cele defecte, beneficiază de o nouă perioadă de garanţie care curge de la data înlocuirii produsului. Contractele subsecvente aferente acordului cadru se vor semna trimestrial sau în funcție de necesitățile Autorității contractante, cu posibilitatea prelungirii valabilităţii acestora, printr-un act adiţional, până la data îndeplinirii obligaţiilor contractuale. Termenul de livrare reprezintă termenul asumat de către fiecare ofertant în cadrul factorului de evaluare „Termenul de livrare” şi nu poate depăşi maxim 30 zile calendaristice, de la data emiterii comenzii de către Autoritatea Contractantă, termen asumat de către ofertantul câştigător prin propunerea tehnică. Termenul de livrare va fi termenul declarat de ofertant pentru factorul de evaluare „Termenul de livrare”. Livrarea se va face la adresa menționată în comandă, Depozit Danubiana sos. Olteniţei nr. 181, hala 3, Popeşti Leordeni, Ilfov. Termene pentru depunerea/răspunsul la solicitările de clarificări/informații suplimentare: A. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de maxim 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. B. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor”.
Interne Kennung: 41268559/2024/8P
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44163100 Leitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru si celui mai mare contract subsecvent se regăsesc precizate în Anexa 3A Listă cantitati minime /maxime Acord cadru/Contract Subsecvent aferente Caietului de sarcini. Contractele subsecvente aferente acordului cadru se vor semna trimestrial sau în funcție de necesitățile Autorității contractante, cu posibilitatea prelungirii valabilităţii acestora, printr-un act adiţional, până la data îndeplinirii obligaţiilor contractuale.
Interne Kennung: 1