2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Tumska/3 Maja budowa budynków mieszkalnych” oraz „Przebudowa budynku 3-go Maja 4 (rewitalizacja)”
Beschreibung: Miejskie Budownictwo Mieszkaniowe Spółka z o.o., 87-800 Włocławek, ul. Kazimierza Pułaskiego 6 lok. B 2 działające w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Włocławek ul. Zielony Rynek 11/13, 87-800 Włocławek, na podstawie „Porozumienia dotyczącego realizacji powierzonych zadań inwestycyjnych Gminy Miasto Włocławek: „Budowa budynków mieszkalnych przy ul. Tumskiej i ul. 3-go Maja”, „Przebudowa (Rewitalizacja) budynku przy ul. 3-go Maja 4” oraz „Przebudowa (Rewitalizacja) budynku przy ul. 3-go Maja 6” – z dnia 27 sierpnia 2025 r. 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na: budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi w parterze i garażem podziemnym; remoncie, przebudowie, termomodernizacji, rozbudowie i nadbudowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze; przebudowie oraz częściowej rozbiórce oficyny mieszkalnej wraz ze zmianą sposobu użytkowania na cele gospodarcze; budowie i przebudowie zewnętrznej infrastruktury technicznej na terenie działek nr 78, 92, 120 obręb Włocławek KM 46 przy ul. 3 Maja 4/Tumskiej 3 we Włocławku. Zakres zamówienia obejmuje kompleksową realizację inwestycji polegającą na: 1) budowie budynku A – nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym, 2) remoncie, przebudowie, termomodernizacji, rozbudowie i nadbudowie budynku B – istniejącego budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze, 3) częściowej rozbiórce i przebudowie budynku C (oficyny) – wraz ze zmianą sposobu użytkowania na cele gospodarcze, 4) budowie i przebudowie zewnętrznych instalacji oraz pełnym zagospodarowaniu terenu. Teren objęty jest ochroną konserwatorską – wpis do rejestru zabytków A/1560, a inwestycja realizowana jest zgodnie z decyzjami Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz na podstawie pozwolenia na budowę nr 58/2025. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla każdego z budynków – załącznik nr 9 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się żadna nazwa handlowa firmy, towaru, produktu lub normy. Jeśli w dokumentach zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru, produktu lub normy, ma ona wyłącznie charakter informacyjny lub ma na celu doprecyzowanie przedmiotu zamówienia i należy rozumieć je jako przykładowe, i rozpatrywać łącznie z wyrazem „lub równoważny” pod warunkiem zagwarantowania uzyskania parametrów technicznych nie gorszych (takich samych jak opisane w SWZ lub lepszych) od założonych w wyżej wymienionych dokumentach. Podstawą do określenia ceny, ryczałtowej za przedmiot zamówienia jest dokumentacja projektowa oraz ilości robót wynikające z tej dokumentacji. UWAGA: Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. 3. Szczegółowe obowiązki wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego - Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. 4. Okres gwarancji i rękojmi: Okres udzielonej gwarancji i rękojmi jest w przedmiotowym postępowaniu kryterium oceny ofert. Okres rękojmi będzie równy okresowi gwarancji. Najkrótszy możliwy Okres gwarancji i rękojmi – 5 lat. Najdłuższy możliwy Okres gwarancji i rękojmi – 7 lat. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych– uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Podział przedmiotowego zamówienia na części jest niezasadny z punktu widzenia technicznego i organizacyjnego. Podział zakresu zamówienia na części, które składałyby się na całość zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. „Zamówienie współfinansowane jest ze środków Funduszu Dopłat, o którym mowa w ustawie z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 304), oraz ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), ustanowionego na podstawie rozporządzenia (UE) 2021/241 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 lutego 2021 r.”
Interne Kennung: MBM.NR.ZP.1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111300 Abbauarbeiten, 45112700 Landschaftsgärtnerische Arbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45261100 Errichtung von Dachstühlen, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45410000 Putzarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45421152 Installation von Trennwänden, 45421160 Beschlagarbeiten, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45432200 Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45453100 Sanierungsarbeiten, 42416100 Aufzüge, 43325000 Ausrüstung für Parkanlagen und Spielplätze, 43327000 Vorgefertigte Anlagen
5. Los
Los: LOT-0001