See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa czterech pojazdów typu MIKROBUS do przewozu osób, z możliwością wykorzystania podczas procesu ewakuacji ze stref zagrożenia i wykorzystania w sytuacjach różnego rodzaju kryzysów- postępowanie w częściach dla: Część 1: KP PSP w Chojnicach, Część 2: KM PSP w Gdańsku, Część 3: KP PSP w Lęborku,Część 4: KP PSP w Pruszczu Gdańskim.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Dostawa czterech pojazdów typu MIKROBUS- postępowanie w częściach dla: Część 1 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach, Część 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Część 3 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, Część 4 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim. 1. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w specyfikacji techniczno - użytkowej przedmiotu zamówienia (opis przedmiotu zamówienia – dotyczy każdej z części zamówienia), stanowiącej Załącznik nr 1.1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pojazdy objęte były gwarancją jakości przez okres minimum: gwarancja mechaniczna na zespoły i podzespoły pojazdu - min. 24 miesiące (okres udzielonej gwarancji mechanicznej na zespoły i podzespoły pojazdu /GZiPZ stanowi kryterium oceny ofert - ostateczny okres wpisany do umowy będzie zgodny z wybraną ofertą); gwarancja na lakier - min. 24 miesiące; gwarancja na perforację nadwozia - min. 120 miesięcy; gwarancja assistance - min. 24 miesiące. - liczone od dnia podpisania Protokołu odbioru ostatecznego przez Strony bez uwag i zastrzeżeń. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia znajdują się w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Ilekroć w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, użyto norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ustawy Pzp Zamawiający po przedmiotowym wskazaniu dodaje sformułowanie „lub równoważny”. Wskazanie takie mają jedynie charakter wzorcowy a Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym czyli o parametrach takich samych lub lepszych/nie gorszych w porównaniu z parametrami wzorcowymi przedstawionymi w dokumentacji w zakresie których użyto ww. wskazań czy odniesień. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający informuje, że przewiduje, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 5. Wymagane jest by Wykonawca w okresie gwarancji zapewnił autoryzowany serwis gwarancyjny samochodu na terenie Polski – serwis musi być dostępny w terminie do 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. 6. Wykonawca przeprowadzi w ramach zamówienia nieodpłatne szkolenie w zakresie obsługi i użytkowania dostarczonego samochodu dla jednego wyznaczonego pracownika Zamawiającego. Szkolenie winno obejmować podstawowe zasady użytkowania urządzeń umiejscowionych w kabinie kierowcy, zasady wykonywania obsługi codziennej oraz planowanych przeglądów gwarancyjnych. Szkolenie zostanie przeprowadzone w siedzibie Zamawiającego w terminie do 7 dni od dnia dostawy pojazdu.
Interne Kennung: PT.2370.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114400 Kleinbusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach,
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w specyfikacji techniczno - użytkowej przedmiotu zamówienia (opis przedmiotu zamówienia – dotyczy każdej z części zamówienia), stanowiącej Załącznik nr 1.1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ. 2. Zamawiający wymaga, aby dostarczone pojazdy objęte były gwarancją jakości przez okres minimum: gwarancja mechaniczna na zespoły i podzespoły pojazdu - min. 24 miesiące (okres udzielonej gwarancji mechanicznej na zespoły i podzespoły pojazdu /GZiPZ stanowi kryterium oceny ofert - ostateczny okres wpisany do umowy będzie zgodny z wybraną ofertą); gwarancja na lakier - min. 24 miesiące; gwarancja na perforację nadwozia - min. 120 miesięcy; gwarancja assistance - min. 24 miesiące. - liczone od dnia podpisania Protokołu odbioru ostatecznego przez Strony bez uwag i zastrzeżeń. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia znajdują się w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiącej Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Ilekroć w zakresie opisu przedmiotu zamówienia, użyto norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ustawy Pzp Zamawiający po przedmiotowym wskazaniu dodaje sformułowanie „lub równoważny”. Wskazanie takie mają jedynie charakter wzorcowy a Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym czyli o parametrach takich samych lub lepszych/nie gorszych w porównaniu z parametrami wzorcowymi przedstawionymi w dokumentacji w zakresie których użyto ww. wskazań czy odniesień. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 4. Zamawiający informuje, że przewiduje, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 5. Wymagane jest by Wykonawca w okresie gwarancji zapewnił autoryzowany serwis gwarancyjny samochodu na terenie Polski – serwis musi być dostępny w terminie do 2 dni roboczych od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. 6. Wykonawca przeprowadzi w ramach zamówienia nieodpłatne szkolenie w zakresie obsługi i użytkowania dostarczonego samochodu dla jednego wyznaczonego pracownika Zamawiającego. Szkolenie winno obejmować podstawowe zasady użytkowania urządzeń umiejscowionych w kabinie kierowcy, zasady wykonywania obsługi codziennej oraz planowanych przeglądów gwarancyjnych. Szkolenie zostanie przeprowadzone w siedzibie Zamawiającego w terminie do 7 dni od dnia dostawy pojazdu.
Interne Kennung: PT.2370.2.2025CZI
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku,
Interne Kennung: PT.2370.2.2025CZII
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku,
Interne Kennung: PT.2370.2.2025CZIII
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.
Interne Kennung: PT.2370.2.2025CZIV