2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Domecku
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: OSP.01.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 3.2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. Wyciąg z opisu przedmiotu zamówienia: Podstawowe wymagania, jakie powinien spełniać oferowany samochód o Musi spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym, z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych, zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997r.„Prawo o ruchu drogowym” (Dz.U. z 2021 r. poz. 450 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi. o Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. Nr 143 poz. 1002, z 2010 r. poz. 553 z 2018 r. poz. 984 oraz z 2022 r. poz. 2282) o Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej (Dz. U. 2019 poz.594). o Samochód musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z zarządzeniem nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z późn. zm. . o Musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia wydane przez CNBOP-PIB w Józefowie k/Otwocka. Na dzień składania ofert dostarczyć do dokumentacji przetargowej kopię aktualnego świadectwa. o Musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. o Musi spełniać wymagania ogólne i szczegółowe zgodnie z normą PN-EN 1846-1 i 1846-2 o Pojazd oraz podwozie fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2024, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta. Samochód musi spełniać wymagania dla klasy średniej M (wg PN-EN 1846-2). Samochód kategorii 2 - uterenowionej (wg PN-EN 1846-1) – nie dopuszcza się innej kategorii pojazdów ze względu na specyfikę terenu i działań jednostki. Podwozie z kabiną Masa całkowita pojazdu gotowego do akcji ratowniczo – gaśniczej (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) nie może przekroczyć 16 000 kg. Pojazd gotowy do akcji (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) powinien mieć: o Kąt natarcia: min. 27º, o Kąt zejścia: min. 25º, o Prześwit pod osiami: min. 300 mm, o Wysokość całkowita pojazdu: max. 3300 mm (z drabiną dwuprzęsłową), o Długość całkowita: max 8300 mm, o Kąt rampowy: min. 24º, o Nie dopuszcza się innych wartości ze względu na specyfikę terenu na jakim będą prowadzone działania jednostki, o Wszystkie parametry wskazane w aktualnym świadectwie dopuszczenia CNBOP. Rezerwa masy pojazdu gotowego do akcji ratowniczo – gaśniczej (pojazd z załogą, pełnymi zbiornikami, zabudową i wyposażeniem) w stosunku do dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu określonej przez producenta (liczone do tzw. DMC technicznej) min. 12 %. Nie dopuszcza się mniejszej wartości z uwagi na działania pojazdu w trudnych warunkach terenowych. Układ napędowy pojazdu składa się z: o stałego napędu na wszystkie osie (nie dopuszcza się rozłączanego napędu osi przedniej), o skrzyni redukcyjnej, o możliwość blokady mechanizmów każdej osi, o zwolnice w piastach, Koła i ogumienie: koła pojedyncze na przedniej osi, na tylnej bliźniacze o nośności dostosowanej do nacisku koła oraz do max. prędkości pojazdu, z bieżnikiem uniwersalnym wielosezonowym, wszystkie tego samego rodzaju. Silnik o zapłonie samoczynnym przystosowanym do ciągłej pracy Minimalna moc silnika: 210 kW. Minimalny moment obrotowy 1050 Nm Silnik spełniający normy czystości spalin EURO 6. Mechaniczna skrzynia biegów z maksymalnym układem biegów 6+1 (wsteczny). Nie dopuszcza się innego rodzaju skrzyni biegów Ponadto pojazd wyposażony w o hamulce tarczowe na wszystkich osiach. o system ABS. o zawieszenie mechaniczne osi przedniej i tylnej o hamulec wydechowy o mocy min. 120kW o system automatycznego „wypalania” filtra DPF z możliwością wyłączenia trybu automatycznego i przeprowadzenia procesu „wypalania” w dowolnym czasie ręcznie. Układ ten ma być wyposażony w wskaźnik poziomu zanieczyszczenia filtra Kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa, z szkieletem z blachy cynkowanej zapewniająca dostęp do silnika z systemem zabezpieczającym przed jej przypadkowym odchyleniem w czasie jazdy, o układzie miejsc 1 + 1 + 4 (siedzenia przodem do kierunku jazdy). Podłoga kabiny musi mieć powierzchnię antypoślizgową. Wyklucza się możliwość zastosowania kabiny załogowej osiągniętej poprzez skręcenie/sklejenie kabiny dziennej z modułem kabiny brygadowej. Kabina wyposażona minimum w: o indywidualne oświetlenie dla pozycji dowódcy, o poprzeczny uchwyt do trzymania dla załogi w tylnej części kabiny, o szafkę kabinową na drobny sprzęt dla załogi o elektrycznie sterowane szyby we wszystkich drzwiach kabiny, o lusterko krawężnikowe z prawej strony, o lusterko rampowe – dojazdowe, przednie, o zewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną w górnej części kabiny, o informację o włączonym/wyłączonym ogrzewaniu postojowym kabiny o fabryczne radio ze złączem AUX oraz USB o mocowanie 4 szt. aparatów ochrony dróg oddechowych (ODO) umożliwiające samodzielne ich zakładanie bez zdejmowania ze stelaża wraz z miejscem na maskę ODO. Mocowanie 2 sztuk aparatów ODO (dla dowódcy i kierowcy) w zabudowie na wysuwanym panelu w przedniej części zabudowy wraz z mocowaniem 2 sztuk butli zapasowych ...
Menge: 1 Stück
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: OSP.01.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144210 Firefighting vehicles
Additional classification (cpv): 35110000 Firefighting, rescue and safety equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Quantity: 1 piece