2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,, Wyposażenie i modernizacja sal rozpraw oraz przyjaznych pokoi przesłuchań (tzw. niebieskich pokoi) w sądach apelacji łódzkiej w infrastrukturę cyfrowej rejestracji posiedzeń sądowych”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zamówienia podstawowego jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego: 1) dostawy urządzeń technicznych wraz z oprogramowaniem na potrzeby cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych, instalację, wdrożenie, uruchomienie oraz serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne na 77 salach niewyposażonych dotychczas w sprzęt do cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych (Załącznik nr 3a do Umowy – Wykaz lokalizacji) oraz 24 salach wskazanych do modernizacji (Załącznik nr 3b do Umowy – Wykaz lokalizacji); 2) dostawy, montażu i uruchomienia urządzeń technicznych wraz z oprogramowaniem a także instalację, wdrożenie oraz serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne systemu rejestracji audio-wideo dla 16 Przyjaznych Pokoi Przesłuchań (Załącznik nr 3c do Umowy – Wykaz lokalizacji); 3) udzielenie gwarancji na dostarczone w ramach Umowy produkty oraz wykonane usługi na okres 48 miesięcy liczonych od dnia podpisania właściwego protokołu odbioru. Przedmiot zamówienia obejmuje również prawo opcji, które dotyczy dostawy urządzeń technicznych wraz z oprogramowaniem na potrzeby cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych, instalację, wdrożenie, uruchomienie oraz serwis gwarancyjny i wsparcie techniczne oraz udzielenie 48 miesięcy gwarancji, na 32 salach wskazanych do modernizacji wymienionych w Załączniku nr 4 do Umowy. Załącznik ten stanowi listę dystrybucyjną która określa m.in. liczbę sal rozpraw i ich lokalizację oraz dane Zamawiającego i Użytkownika końcowego.
Interne Kennung: GXIII.261.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32330000 Geräte zur Bild- und Tonaufzeichnung und -wiedergabe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32340000 Mikrofone und Lautsprecher, 32232000 Videokonferenzeinrichtungen, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Warunkiem uruchomienia zamówienia w ramach prawa opcji będzie zabezpieczenie przez Zamawiającego środków finansowych na jego realizację. Zamówienie objęte prawem opcji stanowi uprawnienie, a nie obowiązek Zamawiającego. Realizacja prawa opcji może nastąpić w całości lub w części, wielokrotnie w zależności od potrzeb Zamawiającego oraz posiadanych środków finansowych z zastrzeżeniem, że łączny zakres świadczeń objętych prawem opcji nie może przekroczyć maksymalnego zakresu prawa opcji. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w zakresie określonym w Opisie Przedmiotu Zamówieniu dalej: OPZ jako prawo opcji. Realizacja zamówienia w ramach prawa opcji odbywać się będzie na zasadach określonych w OPZ oraz we wzorze umowy. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji w terminie 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy, poprzez złożenie Wykonawcy stosownego oświadczenia. Warunki realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą tożsame z warunkami realizacji zamówienia podstawowego, chyba że OPZ lub wzór umowy stanowią inaczej. Rozliczenie realizacji zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi według cen jednostkowych wskazanych w Formularzu cenowym, stanowiącym załącznik do Umowy.