2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA ŁUKÓW
Beschreibung: 4.4. Przedmiotem zamówienia jest: 1) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i odebranych ze wszystkich nieruchomości położonych na terenie Miasta Łuków, 2) czterokrotnie w ciągu roku tj. jeden raz na kwartał, przeprowadzenie akcji promujących odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, elektroodpadów, odzieży i tekstyliów. 3) likwidacja dzikich wysypisk z terenu Miasta Łuków, w terminach wskazanych przez Zamawiającego. 4) organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Miasta Łuków wraz z zagospodarowaniem zebranych odpadów, 5) odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w toku oraz po imprezach masowych i okolicznościowych wskazanych przez zamawiającego, 6) Wykonawca w ramach świadczenia usługi na odbiór odpadów komunalnych wyposaży nieruchomości w worki do zbierania odpadów selektywnie zebranych w kolorach określonych w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Łuków (na zasadzie „worek za worek”) niezbędnych do należytego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami. 4.5. Powierzchnia Miasta Łuków wynosi 35,75 km2 (3575 ha). Liczba ludności miasta na dzień 31.12.2024 r. to 27 094 mieszkańców. Miasto Łuków charakteryzuje się ujemnym wskaźnikiem przyrostu ludności. 4.6. Po przeanalizowaniu nieruchomości Miasta Łuków szacunkowa liczba osób zamieszkałych na dzień 31 grudnia 2025 roku wyniosła 25 392 osób, z tego ok. 46% zamieszkuje w zabudowie jednorodzinnej, pozostałe ok. 54% mieszkańców zamieszkałych jest w zabudowie wielorodzinnej. 4.7. Ilość nieruchomości: 1) szacunkowa liczba nieruchomości jednorodzinnych zamieszkałych ok. 4 250, 2) liczba zabudowy wielorodzinnej ok. 183 bloków, 3) szacunkowa liczba nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne wynosi ok. 850. 4.8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.17.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 4 p.z.p. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż 35 dni, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 p.z.p.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 14.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: 14.1.1. nie podlegają wykluczeniu, 14.1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu. 14.2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 14.2.1. kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia ten warunek jeżeli: posiada aktualny wpis do Rejestru działalności regulowanej, prowadzonego przez Burmistrza Miasta Łuków w zakresie odbierania odpadów komunalnych zgodnie z art. 9c ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 733), posiada wpis do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO) zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587) w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, posiadania wpisu do Rejestru podmiotów zbierających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, prowadzonego przez Marszałka Województwa zgodnie z art. 49 ust. 1 pkt. 4 ustawy o odpadach, 14.2.2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Zamawiający nie stawia w tym zakresie wymagań 14.2.3. zdolności technicznej lub zawodowej co oznacza, że: a) o uzyskanie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał lub wykonuje usługę odbierania odpadów komunalnych w gminach o liczbie mieszkańców powyżej 10 000 (słownie: dziesięć tysięcy). b) o uzyskanie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy dysponujący następującymi pojazdami − min. 1 pojazdem zeroemisyjnym o DMC powyżej 3500 z zabudową wannową lub prasą do selektywnej zbiórki odpadów z mechanizmem załadowczym do opróżniania pojemników 80 l do 110 l, − min. 2 pojazdami wyposażonymi w urządzenia hakowe przystosowane do odbierania odpadów z kontenerów typu KP5 i KP7, wyposażonych w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju i rozładunku, − min. 1 pojazdem przystosowanym do bezpylnej zbiórki odpadów zmieszanych z mechanizmem załadowczym do opróżniania pojemników o pojemności od 80 l do 1100 l z funkcją kompaktującą 3x o DMC do 26 Mg wyposażonym w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju i rozładunku, − min. 1 pojazdem przystosowanym do bezpylnej zbiórki odpadów selektywnych z mechanizmem załadowczym do opróżniania pojemników o pojemności od 80 l do 1100 l o DMC do 3 500 kg wyposażonym w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju i rozładunku, , − min. 4 pojazdami do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych o DMC do 26 Mg w tym wyposażonymi w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju i rozładunku, − min. 1 pojazdem do odbioru i transportu odpadów ulegających biodegradacji o DMC do 26 Mg o szczelnej odpornej na korozję konstrukcji zbiornika wyposażonymi w system monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu pojazdu i miejscach postoju i rozładunku, Pojazdy do odbierania odpadów komunalnych powinny spełniać wymagania Dyrektywy 98/69/EC– norma Euro 3 lub wyższa: - w tym nie mniej niż 4 pojazdy spełniające normę Euro 5 - w tym nie mniej niż 2 pojazdy spełniające normę Euro 6. c) o uzyskanie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy dysponujący bazą magazynowo-transportową na terenie miasta Łuków lub w odległości maksymalnej 60 km od granicy miasta, usytuowaną na terenie, do którego posiada tytuł prawny spełniającą minimalne wymogi wskazane w § 2 rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U z 2013 r. poz. 122). d) o uzyskanie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy dysponujący nieruchomością na terenie miasta Łuków, na której zostanie zorganizowany punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych do której posiadają tytuł prawny w formie aktu własności, umowy najmu, dzierżawy itp. na okres nie krótszy, niż okres realizacji zamówienia, e) o uzyskanie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy dysponujący min. 7 (siedmioma) osobami z uprawnieniami do kierowania pojazdami kategorii C, posiadających aktualne świadectwo kwalifikacji zawodowej. Zamawiający nie stosuje poziomów zdolności określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, ponieważ dla przedmiotu niniejszego zamówienia nie został określony odpowiedni poziom zdolności. Warunki udziału w postępowaniu mogą zostać potwierdzone: 1) podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w Rozdziale 16.3 SWZ, składanymi na wezwanie zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp. 2) ważnym certyfikatem wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu w zakresie wymaganym przez zamawiającego, a dane zawarte JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001