See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: El-biler til Hedensted Kommune
Beschreibung: Hedensted Kommune står overfor at skulle udbyde el-biler, primært til hjemmeplejen. Formålet med at udsende denne forhåndsmeddelelse er at få inputs til udbudsmaterialet fra potentielle tilbudsgivere. Der er tale om en skriftlig høring. Sammen med udkast til udbudsmateriale er der vedlagt et høringsbrev, som beskriver nærmere omkring høringsprocessen og hvilke spørgsmål kommunen særligt ønsker en tilbagemelding på.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke