See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wybór banku na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego do wysokości 17 447 714,53 zł (słownie: siedemnaście milionów czterysta czterdzieści siedem tysięcy siedemset czternaście złotych 53/100)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Wybór banku na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego do 17 447 714,53 zł (słownie: siedemnaście milionów czterysta czterdzieści siedem tysięcy siedemset czternaście złotych 53/100) na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Powiatu Tomaszowskiego oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Zamawiający zastrzega sobie prawo zaciągnięcia kredytu w kwocie mniejszej niż określona w niniejszym zamówieniu oraz do wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania pełnej kwoty przyznanego kredytu - stosownie do art. 433 pkt. 4) ustawy Pzp Zamawiający informuje, iż minimalna kwota kredytu, którą Zamawiający zobowiązuje się uruchomić, wynosi 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 1) Planowany termin do zaciągnięcia kredytu – listopad 2026r. 2) Wykonawca zobowiązany jest uruchomić kredyt, sukcesywnie przekazując środki w transzach, na pisemne dyspozycje Zamawiającego, złożone z ……. dniowym wyprzedzeniem (termin uruchomienia kredytu, transz kredytu, stanowi kryterium oceny ofert). Uruchomienie kredytu nastąpi nie później niż do dnia 31.12.2026r. 3) Wykonawca nie będzie naliczał prowizji za uruchomienie kredytu oraz uruchomienie poszczególnych transz. 4) Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania przez wykonawcę żadnych dodatkowych opłat i prowizji bankowych od niewykorzystanej części kredytu. 5) Karencja w spłacie rat kapitałowych kredytu: do kwietnia 2027r. 6) Przewidywana spłata kredytu: a) od maja 2027 r. do marca 2043 r. w 191 równych miesięcznych ratach po 90 873,00 zł, i ostatniej raty wyrównującej w wysokości 90 971,53 zł płatnej do 30 kwietnia 2043r. 7) Raty kredytu płatne w terminie płatności odsetek – do ostatniego dnia roboczego każdego miesiąca. 8) Odsetki naliczane w miesięcznych cyklach odsetkowych zgodnie z obowiązującymi stopami procentowymi. Do obliczenia kwoty odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni występujących w danym roku. 9) Odsetki naliczane od faktycznie zaciągniętego kredytu od pozostałej do spłaty kwoty zadłużenia. 10) Spłata odsetek następować będzie od dnia uruchomienia kredytu. 11) Dla celów porównania ofert: - cena oferty (koszt kredytu) powinna być wyliczona w oparciu o stawkę WIBOR 1 M wynoszącą 3,79 % na dzień 17.07.2026r. - przyjmuje się uruchomienie kredytu jednorazowo w dniu 05.11.2026r. 12) Forma zabezpieczenia kredytu - weksel in blanco. Skarbnik nie złoży kontrasygnaty na wekslu in blanco. Kontrasygnata Skarbnika zostanie dokonana na umowie kredytowej oraz na deklaracji wekslowej. 13) Zamawiający nie dopuszcza zabezpieczenia spłaty kredytu w postaci oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art.777 k.p.c. 14) Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania wcześniejszej spłaty kapitału przed upływem okresu kredytowania tj. przed końcem - kwietnia 2043r., jak również możliwość spłaty kapitału w ratach i terminach innych niż przedstawione w harmonogramie spłat, z zastrzeżeniem, że wcześniejsza spłata kapitału wymaga uprzedniego powiadomienia Wykonawcy. Za powyższe czynności Wykonawca nie będzie pobierał dodatkowych opłat lub prowizji. 15) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wydłużenia okresu spłaty kredytu bez ponoszenia opłat i prowizji . 1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki jego realizacji opisany został również w Istotnych postanowieniach umowy.
Interne Kennung: ZP.272.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: informacje dotyczące pełnej procedury zawarte są w SWZ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001