2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup stołów operacyjnych na potrzeby wykonywanych zabiegów operacyjnych w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zamieszczony odpowiednio w załączniku nr 2 do SWZ / załącznik nr 1 do umowy - formularzu asortymentowo-cenowym/opz na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się w ramach przedmiotu zamówienia (m.in.) do: 1) Dostarczenia, zamontowania, uruchomienia sprzętu na własny koszt i własnym staraniem 2) Przekazanie Zamawiającemu w języku polskim szczegółowych instrukcji obsługi i zasad konserwacji sprzętu, kart gwarancyjnych, 3) Przeszkolenie personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji w siedzibie Zamawiającego, w liczbie wskazanej przez Zamawiającego po uzgodnieniu z Zamawiającym terminu, przed podpisaniem protokołu odbioru końcowego 4) Wykonanie w okresie gwarancji: serwis gwarancyjnego i okresowych przeglądów (zgodnie z wytycznymi producenta sprzętu w tym zakresie), bez pobierania z tego tytułu odrębnych opłat 5) Inne wymagania opisane szczegółowo w załącznikach do SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych. a) Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam gdzie w treści dokumentacji, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczegółowe procesy, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się, więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta czy źródła lub szczególne procesy wskazujące na pochodzenie określają jedynie klasę produktu, metody, materiałów, urządzeń, systemów, technologii itp. b) W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom itp. opisanym w SWZ. c) Zamawiający opisując przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych do opisywanych, a odniesieniu takiemu dodaje się wyrazy "lub równoważny". d) W przypadku, gdy w dokumentacji stanowiącej opis przedmiotu zamówienia zostaje opisany przy pomocy określonych norm, europejskich ocen technicznych, aprobat czy specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych oraz poprzez wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie przykładowym i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać materiały użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza realizację zamówienia poprzez zastosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający przez podanie nazw własnych produktów, określa minimalne parametry techniczne, cechy użytkowe oraz jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie urządzeń, estetyka itp.) jakim powinny odpowiadać materiały równoważne, aby spełniały stawiane wymagania." e) Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia dopuszczone zostały rozwiązania równoważne oznacza to: rozwiązanie zbliżone technicznie i nie gorsze pod względem parametrów funkcjonalnych, opisanych przez Zamawiającego. f) Na Wykonawcy składającym ofertę równoważną spoczywa obowiązek udowodnienia równoważności oferowanych produktów. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części i tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Podział przedmiotowego zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi i wymagałby potrzeby skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części usługi w tym samym terminie, co skutkowałoby znacznym wzrostem kosztów nadzoru oraz koordynacji robót. Prace związane z realizacją robót są ściśle ze sobą powiązane i wskazane jest aby wykonywał je jeden Wykonawca. Ewentualny podział zadania byłby wręcz niekorzystny dla Zamawiającego, gdyż spowodowałby nadmierne trudności techniczne, a przede wszystkim nadmierne koszty wykonania zamówienia - odnosi się do sytuacji, gdyby usługi objęte przedmiotowym zamówieniem byłyby wykonywane przez kilku Wykonawców na podstawie odrębnych umów. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia.
Interne Kennung: SZW/DZP/68/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33192230 Operationstische
5. Los
Los: LOT-0001