571101-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Udbud af fødevarer
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af fødevarer
BeschreibungKommunen udbyder en Rammeaftale om anskaffelse af fødevarer for kantine, storkøkken, institutioner, skoler og institutioner. Der er aktuelt 162 leveringsteder i kommunen fordelt på 94 leveringsadresser som angivet i udbudsmaterialets Bilag C. Rammeaftalen omfatter anskaffelse af varer indenfor følgende 18 produktgrupper: 1.Grisekød & grisekødsprodukter 2.Kalvekød 3.Kylling & høns 4.Lam & vildt mv 5.Oksekød & oksekødsprodukter 6.Ænder & kalkuner 7.Fisk & skaldyr 8.Mejeriprodukter & æg 9.Frugt, grøntsager, nødder & frø 10.Brød & bageriprodukter 11.Produkter af korn & bælgfrugter 12.Fødevarer, tilberedte & konserverede 13.Chokolade, sukker & sødestoffer 14.Krydderi & konserveringsmiddel 15.Spiseolier & fedtstoffer 16.Drikkevarer 17.Spiritus 18.Vin Rammeaftalen gælder Høje-Taastrup Kommunes indkøb af fødevarer. Leverandøren, der tildeles Rammeaftalen, vil skulle kunne håndtere og levere til et stort antal enheder, som er beliggende på mange forskellige adresser, primært, indenfor Høje-Taastrup Kommunes grænser.
Interne Kennung736672
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette, 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse, 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse, 15894000 Verarbeitete Lebensmittel, 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse, 15500000 Molkereierzeugnisse, 15600000 Mahl- und Schälmühlenerzeugnisse, Stärken und Stärkeerzeugnisse, 15200000 Zubereiteter Fisch und Fischkonserven
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungKommunen udbyder en Rammeaftale om anskaffelse af fødevarer for kantine, storkøkken, institutioner, skoler og institutioner. Der er aktuelt 162 leveringsteder i kommunen fordelt på 94 leveringsadresser som angivet i udbudsmaterialets Bilag 2. Rammeaftalen omfatter anskaffelse af varer indenfor følgende 18 produktgrupper: 1.Grisekød & grisekødsprodukter 2.Kalvekød 3.Kylling & høns 4.Lam & vildt mv 5.Oksekød & oksekødsprodukter 6.Ænder & kalkuner 7.Fisk & skaldyr 8.Mejeriprodukter & æg 9.Frugt, grøntsager, nødder & frø 10.Brød & bageriprodukter 11.Produkter af korn & bælgfrugter 12.Fødevarer, tilberedte & konserverede 13.Chokolade, sukker & sødestoffer 14.Krydderi & konserveringsmiddel 15.Spiseolier & fedtstoffer 16.Drikkevarer 17.Spiritus 18.Vin Rammeaftalen gælder Høje-Taastrup Kommunes indkøb af fødevarer. Leverandøren, der tildeles Rammeaftalen, vil skulle kunne håndtere og levere til et stort antal enheder, som er beliggende på mange forskellige adresser, primært, indenfor Høje-Taastrup Kommunes grænser.