571144-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy i Miasta Witkowo
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZagospodarowanie odpadów z terenu Gminy i Miasta Witkowo
BeschreibungCzęść I 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i odpadów biodegradowalnych z nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Witkowo, na których: - zamieszkują mieszkańcy, - znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno – wypoczynkowe (działki letniskowe w m. Gaj, Ostrowite Prymasowskie, Skorzęcin i Wiekowo), - znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie. 1) Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, przewidziana do zagospodarowania z terenu Gminy i Miasta Witkowa od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne o kodzie 20 03 01 w ilości 3 700 Mg, b) odpady ulegające biodegradacji o kodzie 20 02 01 w ilości 1106 Mg, 2) Wskazane w pkt 1 ppkt1) ilości odpadów komunalnych stanowią wielkości szacunkowe, które należy traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Przekazującego odpady. Część II zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie z nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Witkowo, na których: - zamieszkują mieszkańcy, - znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno – wypoczynkowe (działki letniskowe w m. Gaj, Ostrowite Prymasowskie, Skorzęcin i Wiekowo), b) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w m. Małachowo-Wierzbiczany, c) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z terenów przeznaczonych do użytku publicznego, d) zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, opon, gruzu z terenu Gminy i Miasta Witkowo, e) zagospodarowanie odpadów z terenu Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. 1) Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, przewidziana do zagospodarowania z terenu Gminy i Miasta Witkowa od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.: a) odpady wielkogabarytowe o kodzie 20 03 07 w ilości 10 Mg, b) zużyte opony o kodzie 16 01 03 w ilości 31 Mg, c) odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów o kodzie 17 01 01 w ilości 10 Mg, d) gruz ceglany o kodzie 17 01 02 w ilości 10 Mg, e) odzież o kodzie 20 01 10 w ilości 20 Mg, f) tekstylia o kodzie 20 01 11 w ilości 20 Mg, g) opakowania z papieru i tektury o kodzie 15 01 01 w ilości 2 Mg, h) opakowania z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02 w ilości 129 Mg, i) zmieszane odpady opakowaniowe o kodzie 15 01 06 w ilości 125 Mg, j) tworzywa sztuczne o kodzie 20 01 39 w ilości 30 Mg, k) opakowania ze szkła o kodzie 15 01 07 w ilości 216 Mg. 2) Wskazane w pkt 1) ilości odpadów komunalnych stanowią wielkości szacunkowe, które należy traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Przekazującego odpady.
Interne KennungITz.271.32.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy i Miasta Witkowo
BeschreibungCzęść I zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i odpadów biodegradowalnych z nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Witkowo, na których: - zamieszkują mieszkańcy, - znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno – wypoczynkowe (działki letniskowe w m. Gaj, Ostrowite Prymasowskie, Skorzęcin i Wiekowo), - znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzęcinie. 1) Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, przewidziana do zagospodarowania z terenu Gminy i Miasta Witkowa od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne o kodzie 20 03 01 w ilości 3 700 Mg, b) odpady ulegające biodegradacji o kodzie 20 02 01 w ilości 1106 Mg, 2) Wskazane w pkt 1 ppkt1) ilości odpadów komunalnych stanowią wielkości szacunkowe, które należy traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Przekazującego odpady. 2. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia - zapisy dotyczą części I i części II postępowania: 1) Wykonawca jest zobowiązany zagospodarować odpady poprzez odzysk lub unieszkodliwianie zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, w tym w szczególności zgodnie z art. 9e ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz art. 17, 23 i 29a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Wykonawca dochowa szczególnej staranności by dążyć do uzyskania odpowiedniego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz nieprzekroczenia określonego przepisami poziomu składowania, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733). 2) Przetwarzanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania powinno odbywać się w instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 3) Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania całej masy odebranych odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz do prowadzenia ewidencji odpadów. 4) Odpady zbierane w sposób selektywny dostarczane będą zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów: a) worki koloru żółtego oznaczone napisem „Metale i tworzywa sztuczne” - z przeznaczeniem na odpady metali, odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, b) worki koloru niebieskiego oznaczone napisem „Papier” – z przeznaczeniem na odpady z papieru, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, Wyżej wymienione odpady zbierane w sposób selektywny, dostarczane będą w systemie workowym lub luzem z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów. Bioodpady dostarczane będą luzem. 5) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, zużyte opony, odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe dostarczane będą luzem, z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów. 6) Prowadzący instalacje zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowej infrastruktury (drogi wewnętrzne, urządzenia). 3. Obowiązek prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem i sposób potwierdzania realizacji usług - zapisy dotyczą części I i części II postępowania: 1) W ramach dokumentowania usług zagospodarowania odpadów objętych niniejszym zamówieniem oraz w związku z wymogami w zakresie sprawozdawczości określonymi w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), podmiot realizujący usługę zobowiązany jest do: a) ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze samochodowej w miejscu przekazania odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości celem ich dalszego zagospodarowania, b) zagospodarowanie odpadów ma zostać potwierdzone kartą przekazania odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, c) prowadzenia bieżącej ewidencji przyjmowanych odpadów, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, d) sporządzania i przekazywania Zamawiającemu rocznych sprawozdań, zgodnie z art. 9oa ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733) zawierających informacje o zagospodarowanych odpadach pochodzących z terenu gminy Witkowo, a w szczególności dane o rodzajach i masie odpadów komunalnych poddanych recyklingowi i przygotowanych do ponownego użycia oraz poddanych innym formom odzysku lub przekazanych w tym celu innemu posiadaczowi odpadów wraz ze wskazaniem procesu odzysku, któremu zostały poddane odpady, a także masie wytworzonych i poddanych składowaniu pozostałości z sortowania i pozostałości z mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych. 2) Rozliczanie usługi odbywa się w cyklu miesięcznym na podstawie raportu wagowego masy poszczególnych rodzajów odpadów dostarczonych w danym miesiącu do Prowadzącego instalację. 3) Podstawą zapłaty wynagrodzenia będą wystawiane ostatniego roboczego dnia miesiąca, chyba, że przepisy stanowią inaczej, przez Prowadzącego instalację faktury VAT – 2 faktury za każdy miesiąc, z czego jedna z faktur będzie dotyczyła odpadów dostarczanych z terenu Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie, a druga z pozostałych terenów Gminy. Do każdej z faktur dołączone będzie zbiorcze zestawienie dostarczonych odpadów wraz z podziałem na poszczególne frakcje. 4) Do faktury należy dołączyć Karty Przekazania Odpadów Komunalnych potwierdzające zagospodarowanie odpadów. 4. Wymagania wobec podmiotu realizującego przedmiot zamówienia - zapisy dotyczą części I i części II postępowania: 1) Wykonawca zobowiązany jest: cd. w SWZ.
Interne Kennungczęść 1
LosLOT-0002
Titel2. Zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy i Miasta Witkowo
BeschreibungCzęść II zamówienia 1. Przedmiotem zamówienia jest: a) zagospodarowanie odpadów zbieranych selektywnie z nieruchomości na terenie Gminy i Miasta Witkowo, na których: - zamieszkują mieszkańcy, - znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno – wypoczynkowe (działki letniskowe w m. Gaj, Ostrowite Prymasowskie, Skorzęcin i Wiekowo), b) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w m. Małachowo-Wierzbiczany, c) zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z terenów przeznaczonych do użytku publicznego, d) zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych, opon, gruzu z terenu Gminy i Miasta Witkowo, e) zagospodarowanie odpadów z terenu Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. 1) Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, przewidziana do zagospodarowania z terenu Gminy i Miasta Witkowa od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.: a) odpady wielkogabarytowe o kodzie 20 03 07 w ilości 10 Mg, b) zużyte opony o kodzie 16 01 03 w ilości 31 Mg, c) odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów o kodzie 17 01 01 w ilości 10 Mg, d) gruz ceglany o kodzie 17 01 02 w ilości 10 Mg, e) odzież o kodzie 20 01 10 w ilości 20 Mg, f) tekstylia o kodzie 20 01 11 w ilości 20 Mg, g) opakowania z papieru i tektury o kodzie 15 01 01 w ilości 2 Mg, h) opakowania z tworzyw sztucznych o kodzie 15 01 02 w ilości 129 Mg, i) zmieszane odpady opakowaniowe o kodzie 15 01 06 w ilości 125 Mg, j) tworzywa sztuczne o kodzie 20 01 39 w ilości 30 Mg, k) opakowania ze szkła o kodzie 15 01 07 w ilości 216 Mg. 2) Wskazane w pkt 1) ilości odpadów komunalnych stanowią wielkości szacunkowe, które należy traktować orientacyjnie, ponieważ mogą one ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Przekazującego odpady. 2. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia - zapisy dotyczą części I i części II postępowania: 1) Wykonawca jest zobowiązany zagospodarować odpady poprzez odzysk lub unieszkodliwianie zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, w tym w szczególności zgodnie z art. 9e ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz art. 17, 23 i 29a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Wykonawca dochowa szczególnej staranności by dążyć do uzyskania odpowiedniego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz nieprzekroczenia określonego przepisami poziomu składowania, zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733). 2) Przetwarzanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania powinno odbywać się w instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 3) Wykonawca zobowiązuje się do zagospodarowania całej masy odebranych odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz do prowadzenia ewidencji odpadów. 4) Odpady zbierane w sposób selektywny dostarczane będą zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów: a) worki koloru żółtego oznaczone napisem „Metale i tworzywa sztuczne” - z przeznaczeniem na odpady metali, odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, b) worki koloru niebieskiego oznaczone napisem „Papier” – z przeznaczeniem na odpady z papieru, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, Wyżej wymienione odpady zbierane w sposób selektywny, dostarczane będą w systemie workowym lub luzem z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów. Bioodpady dostarczane będą luzem. 5) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, zużyte opony, odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe dostarczane będą luzem, z wykorzystaniem samochodów przystosowanych do przewozu odpadów. 6) Prowadzący instalacje zobowiązuje się do zapewnienia prawidłowej infrastruktury (drogi wewnętrzne, urządzenia). 3. Obowiązek prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem i sposób potwierdzania realizacji usług - zapisy dotyczą części I i części II postępowania: 1) W ramach dokumentowania usług zagospodarowania odpadów objętych niniejszym zamówieniem oraz w związku z wymogami w zakresie sprawozdawczości określonymi w Ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733), podmiot realizujący usługę zobowiązany jest do: a) ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze samochodowej w miejscu przekazania odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości celem ich dalszego zagospodarowania, b) zagospodarowanie odpadów ma zostać potwierdzone kartą przekazania odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, c) prowadzenia bieżącej ewidencji przyjmowanych odpadów, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, d) sporządzania i przekazywania Zamawiającemu rocznych sprawozdań, zgodnie z art. 9oa ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733) zawierających informacje o zagospodarowanych odpadach pochodzących z terenu gminy Witkowo, a w szczególności dane o rodzajach i masie odpadów komunalnych poddanych recyklingowi i przygotowanych do ponownego użycia oraz poddanych innym formom odzysku lub przekazanych w tym celu innemu posiadaczowi odpadów wraz ze wskazaniem procesu odzysku, któremu zostały poddane odpady, a także masie wytworzonych i poddanych składowaniu pozostałości z sortowania i pozostałości z mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych. cd. w SWZ.
Interne Kennungczęść 2