See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: VA-konsulter Bjuv, Åstorp och Örkelljunga
Beschreibung: Upphandlingen omfattas av utredningar, förstudier, förprojektering och grova kostnadsbedömningar som berör vatten- och avlopp, dagvatten samt skyfall. Upphandlingen omfattar även förprojektering för totalentreprenader, deltaljprojektering för utförandeentreprenader, detaljerade kostnadsberäkningar såväl total- och utförandeentreprenader. Konsulten ska även kunna delta i projektering för samverkan-/partneringprojekt.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128846:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71321300 Beratung im Bereich Sanitärinstallation