571368-2026 - Wettbewerb
Finnland – Maschinen für Textilien – Automaattinen likapyykin lajittelujärjestelmä
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Automaattinen likapyykin lajittelujärjestelmä
Beschreibung: Puro Tekstiilihuoltopalvelut Oy pyytää tarjouksia automaattisesta likapyykin lajittelujärjestelmästä tämän tarjouspyynnön ja liitteiden mukaisesti. Tarjoajan tulee tutustua kohteeseen ennen tarjouksen jättämistä viikolla 31 tai 32. Tutustumisajankohdasta tulee sopia Lars-Peter Bäckströmin kanssa (sähköposti: lars-peter.backstrom@puro.fi).
Interne Kennung: 622037
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42710000 Maschinen für Textilien
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Mahdollisena optioina on tilata lajittelujärjestelmään: laitteistot ja ohjelmistot, joiden avulla järjestelmä kykenee lukemaan UHF sirut lajiteltavista tekstiileistä läpivalaisulaite, joka kykenee tunnistamaan vieraat esineet likapyykin joukosta järjestelmästä eriytetty punnitseva syöttöasema/-hihna kattoratajärjestelmään erottelukapasiteetin lisäys +25 %. tunnistamattomien ja erottelemattomien tekstiilikappaleiden automaattinen palautuskierto