571371-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Rakennuttamisen ja projektinjohdon tukipalveluiden hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rakennuttamisen ja projektinjohdon tukipalveluiden hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat asiantuntija‑ ja resurssipalvelut, jotka tuotetaan osana tilaajan projektiorganisaatiota ja tilaajan ohjauksessa. Palvelut kattavat seuraavat kokonaisuudet: - projektinjohdon ja suunnitteluvaiheen tuki - hankintatoimi ja sopimusvalmistelu - toteutusvaiheen valvonta - laadunhallinta - HSE‑tehtävät (työturvallisuus ja turvallisuuskoordinaatio). Hankinnan kohdetta on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä liitteineen.
Interne Kennung: 620329
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelynä on erityisalojen hankintalain 36 §:n mukainen avoin menettely.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0000