571443-2025 - Wettbewerb
Polen – Möbel – Dostawa fabrycznie nowego pracowniczego krzesła obrotowego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa fabrycznie nowego pracowniczego krzesła obrotowego.
BeschreibungDostawa fabrycznie nowego pracowniczego krzesła obrotowego. Opis Przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ:
Interne KennungAN/ZP/120/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogloszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter ocenny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem analizy wszystkich okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest całkowicie uzasadnione. Zamawiający przeprowadził postępowanie związane z zakupem fotela obrotowego (sygn. Postępowania AN/ZP/107/25), przetarg został unieważniony z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (złożone oferty nie spełniały wymagań Zamawiającego opisanych w OPZ). Przygotowując niniejsze postępowanie Zamawiający musi uwzględnić fakt, iż budynek nowego rektoratu do którego kupowane są meble zostanie zgodnie z umową oddany do użytku pod koniec września 2025 roku i wraz z nowym rokiem akademickim 2025/2026 administracja uczelni zlokalizowana w budynku obecnego rektoratu tj. przy pl. M. Skłodowskiej-Curie 5 w Poznaniu ma rozpocząć pracę w nowym budynku, wyposażonym w nowe meble. Obecne wyposażenie meblowe znajdujące się w obecnym rektoracie musi być pozostawione w swojej lokalizacji ze względu wynajęcia obiektu wraz z wyposażeniem. Uczelnia prowadzi już rozmowy z potencjanymi najemcami. Tylko skrócenie terminu składania ofert daje szanse na udzielenie zamówienia w terminie pozwalającym na zrealizowanie zamówienia w pożądanym terminie. Jeżeli Uczelnia nie kupi mebli w moźliwie najkrótszym terminie to będzie zmuszona ponieść zwiekszone koszty eksploatacyjne związane z utrzymaniem dwóch budynków (obecnego i nowego rektoratu) ze względu na brak możliwości preprowadzki do nowego budynku i wynajęcia dotychczasowego budynku rektoratu co stoi w sprzeczności z dbałością o finanse publiczne. Reasumując, należy stwierdzić że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungDostawa fabrycznie nowego pracowniczego krzesła obrotowego. Opis Przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ