2. Verfahren
Verfahren
Titel: Biologický průzkum povrchových areálů na lokalitách Březový potok, Hrádek, Horka a Janoch
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je provedení komplexního biologického monitoringu v lokalitách Březový potok, Hrádek, Horka a Janoch, a to pro potřeby přípravy podkladů pro budoucí proces posuzování vlivů záměru na životní prostředí (EIA). Předmět plnění je blíže specifikován v příloze č. 3 zadávací dokumentace. Plnění zahrnuje zejména provedení terénních biologických průzkumů a monitoringů zaměřených na zjištění výskytu rostlinných a živočišných druhů, identifikaci a vyhodnocení dotčených biotopů a získání relevantních nálezových dat v územích předpokládaného umístění povrchových areálů, včetně souvisejících dopravních napojení a dalších potenciálně dotčených ploch. Součástí předmětu plnění je zejména provedení následujících odborných průzkumů a monitoringů: • botanický průzkum, zahrnující floristický a vegetační průzkum, včetně hodnocení biotopů a výskytu ochranářsky významných druhů rostlin, • entomologický průzkum, • herpetologický průzkum, • ornitologický průzkum, • průzkum savců včetně monitoringu letounů a vybraných velkých savců v migračních koridorech, • hydrobiologický průzkum vodních toků a stojatých vod, včetně makrozoobentosu, • ichtyologický průzkum, • monitoring výskytu raků, • malakologický průzkum. Monitoring bude zahrnovat následujících 17 monitorovaných skupin: 1. cévnaté rostliny, 2. mechy a lišejníky, 3. vegetační průzkum, 4. denní motýli, 5. vážky, 6. rovnokřídlí, 7. saproxyličtí, fytofágní a střevlíkovití brouci, případně koprofágové, 8. obojživelníci, 9. plazi, 10. ptáci, 11. drobní savci, 12. letouni, 13. vodní makrozoobentos, 14. ryby a mihule, 15. měkkýši, 16. raci, 17. velcí savci migračních koridorů. Součástí předmětu plnění je rovněž: • zpracování projektu prací, • průběžné vyhodnocování získaných dat, • zpracování průběžných zpráv za jednotlivé etapy plnění, • zpracování závěrečné souhrnné zprávy obsahující vyhodnocení výsledků biologického monitoringu, • vedení a průběžná aktualizace sdíleného pracovního deníku, • předávání získaných dat v požadovaném formátu, • poskytování součinnosti zadavateli při kontrole průběhu realizace veřejné zakázky. Veškeré průzkumy a monitoringy budou prováděny v souladu s relevantními právními předpisy, metodickými postupy Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky (dále jen „AOPK“) a případně dalšími metodickými postupy odpovídajícími požadovanému rozsahu plnění. Způsob získávání a předání dat Dodavatel je povinen evidovat získaná data prostřednictvím aplikace BioLog AOPK, nebo prostřednictvím rozhraní AOPK pro hromadný export dat. Úplný přehled získaných dat bude přílohou závěrečné zprávy, data budou současně předána do databáze SÚRAO v souladu s požadavky zadavatele. Průběžná zpráva za každý monitorovací rok Průběžná zpráva bude odevzdána za každý monitorovací rok. Zpráva bude zpracována v následující struktuře: • úvod • metodika • obecné informace o území • výsledky • přílohy Kontrolní dny a koordinace plnění Součástí plnění veřejné zakázky je součinnost dodavatele se zadavatelem při kontrole průběhu realizace zakázky. V průběhu realizace veřejné zakázky se v období provádění terénních prací předpokládá konání pravidelných kontrolních dnů, a to v maximálním předpokládaném rozsahu 12 kontrolních dnů v každé etapě. Zadavatel oznámí termín konání kontrolního dne dodavateli nejméně 10 dnů před jeho konáním. Kontrolní den se zpravidla uskuteční na adrese Správa úložišť radioaktivních odpadů, Na Florenci 7-9, 110 00 Praha, není-li zadavatelem stanoveno jinak. Dodavatel zpracuje rámcový harmonogram ročního monitoringu odpovídající harmonogramům na monitoring jednotlivých skupin dle platných metodik AOPK. Rámcový harmonogram bude obsahovat konkrétní jmenné personální zajištění. Dodavatel je povinen předkládat zadavateli měsíční sdílený plán monitoringu, a to vždy nejpozději do posledního pracovního dne měsíce předcházejícího měsíci, pro který je plán zpracováván. Měsíční plán bude obsahovat zejména předpokládaný harmonogram činností na jednotlivých lokalitách a rozsah plánovaného monitoringu. Jakékoliv změny oproti předloženému měsíčnímu plánu je dodavatel povinen oznámit zadavateli bez zbytečného odkladu. Dodavatel povede pro zadavatele sdílený pracovní deník pro každou lokalitu, do kterého bude zapisovat do tří pracovních dnů údaje o realizaci monitoringu včetně fotodokumentace (počasí, personální obsazení, metody, trasy a místa monitoringu). Dodavatel je povinen na žádost zadavatele umožnit seznámení s realizací monitoringu v terénu, včetně předvedení používaných metodik a pracovních postupů. V rámci kontrolních dnů bude projednáván zejména průběh a stav realizace biologického monitoringu na jednotlivých lokalitách, plnění harmonogramu, koordinace dalších činností a návrh měsíčního plánu prací pro následující období.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90711500 Umweltüberwachung in anderen Bereichen als dem Bausektor
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Biologický průzkum povrchových areálů na lokalitách Březový potok, Hrádek, Horka a Janoch