2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa oleju opałowego do Punktu Utrzymania Taboru w Wągrowcu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego oleju opałowego do ogrzewania pomieszczeń oraz wody w lokalizacji PUT Wągrowiec, spełniającego wymagania właściwych obowiązujących polskich i europejskich norm oraz wymogi określone w Załączniku nr 2 do Wzoru umowy -„Wymaganiach jakościowych dostarczanego oleju opałowego” (dalej „Olej opałowy”) oraz dostarczenie Oleju opałowego do zbiornika podziemnego określonego szczegółowo w Załączniku nr 1 do Wzoru umowy - „Zbiornik podziemny” (dalej „Zbiornik”) znajdującego się w lokalizacji, o której mowa w ust. 2, w ilości szacunkowej: 205 200,00 litrów. 2. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać Olej opałowy w oparciu o zamówienia składane przez Zamawiającego (dalej „Zamówienia”), do Zbiornika podziemnego, zlokalizowanego w Wągrowcu przy ul. Leśnej 1D, 62-100 Wągrowiec. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo składania Zamówień nie częściej niż raz w miesiącu kalendarzowym. 4. Zamawiający każdorazowo określi w Zamówieniu: termin i godzinę dostawy oraz wielkość żądanej dostawy Oleju opałowego. Termin realizacji złożonego Zamówienia mieścił się będzie w przedziale godzinowym od 7:00 do 16:00. 5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczać Olej opałowy przy pomocy cystern samochodowych lub innych środków transportu przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych. Wykonawca zobowiązany jest dokonywać rozładunku Oleju opałowego wyłącznie przy pomocy złącza typu DN80 z systemem Camlock. 6. Dostarczany Olej opałowy musi spełniać wymagania określone w Normie PN-C-96024 „Przetwory naftowe. Oleje opałowe” w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1 lub normie równoważnej. 7. Zamawiający informuje, że zakupiony Olej opałowy będzie wykorzystywał wyłącznie dla celów własnych.
Interne Kennung: KW-WWA-280.34.2026.MM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający korzysta z uprawnienia zapisanego w art. 139 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu, jeżeli takie warunki zostały przewidziane.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. We wszystkich zapisach ogłoszenia o zamówieniu, SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, to należy uznać, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym wymogom, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne". 2. W przypadku zaoferowania przez wykonawcę produktów, które nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, to wykonawca obowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Ustawy PZP, że proponowany przedmiot zamówienia w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (dalej „Przedmiotowe środki dowodowe”). 3. Przedmiotowe środki dowodowe nie podlegają uzupełnieniu. Oferta wykonawcy, który zaoferuje produkty, które nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, a nie dostarczy wraz z ofertą Przedmiotowych środków dowodowych, zostanie odrzucona. 4. W przypadku, gdy wykonawca nie złoży w ofercie informacji o tym, że oferuje produkty, które nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, to Zamawiający uzna, że wykonawca zaoferował produkty, które są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego oleju opałowego do ogrzewania pomieszczeń oraz wody w lokalizacji PUT Wągrowiec, spełniającego wymagania właściwych obowiązujących polskich i europejskich norm oraz wymogi określone w Załączniku nr 2 do Wzoru umowy -„Wymaganiach jakościowych dostarczanego oleju opałowego” (dalej „Olej opałowy”) oraz dostarczenie Oleju opałowego do zbiornika podziemnego określonego szczegółowo w Załączniku nr 1 do Wzoru umowy - „Zbiornik podziemny” (dalej „Zbiornik”) znajdującego się w lokalizacji, o której mowa w ust. 2, w ilości szacunkowej: 205 200,00 litrów. 2. Zamawiający jest zobowiązany do składania Zamówień na ilości Oleju opałowego stanowiące 80% z ilości określonej w ust. 1, (dalej „Ilość gwarantowana”). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości Oleju opałowego ponad Ilość gwarantowaną o 20% ilości wskazanej łącznie w ust. 1, (dalej „Ilość opcjonalna”) korzystając z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP (dalej „Opcja Ilości”). Zamawiający jest uprawniony do składania Zamówień na Ilość opcjonalną. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości jest uprawnieniem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Ilości. Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Ilości, obliguje wykonawcę do dostarczenia Zamawiającemu tej części Ilości opcjonalnej Oleju opałowego, która odpowiada zakresowi wykorzystanej przez Zamawiającego Opcji Ilości. 4. Istotne postanowienia dotyczące warunków uruchamiania Opcji Ilości zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.