See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE PROIECTARE ȘI EXECUȚIE LUCRĂRI, în beneficiul proiectului „CONSOLIDARE, RECOMPARTIMENTARE ȘI REABILITARE FUNCȚIONALĂ, MANSARDARE, REMODELARE ȘI RESTITUIRE FAȚADE ȘI AMENAJARE INCINTĂ, PENTRU IMOBILUL ACADEMIEI DE STUDII ECONOMICE SITUAT ÎN CALEA ȘERBAN VODĂ 22B, BUCUREȘTI“, cod MySMIS 2021+: 338152”
Beschreibung: ”SERVICII DE PROIECTARE ȘI EXECUȚIE LUCRĂRI”, în beneficiul proiectului „CONSOLIDARE, RECOMPARTIMENTARE ȘI REABILITARE FUNCȚIONALĂ, MANSARDARE, REMODELARE ȘI RESTITUIRE FAȚADE ȘI AMENAJARE INCINTĂ, PENTRU IMOBILUL ACADEMIEI DE STUDII ECONOMICE SITUAT ÎN CALEA ȘERBAN VODĂ 22B, BUCUREȘTI“, cod MySMIS 2021+: 338152” finanțat prin PR - Program Regional 2021-2027 - Programul Regional București Ilfov, Contract de finanțare nr. 68/31.07.2025. Obiectivul de investiții se află în domeniul public al statului și in administrarea Academiei de Studii Economice, București în baza Hotărârii Guvernului României nr. 1424/25.11.2024, în zona centrală a Bucureștiului în imediata vecinătate a Pieței Unirii, la sud fată de nucleul istoric al orașului, în Calea Șerban Vodă, nr. 22B, sector 4, București Contractul ”Consolidare, recompartimentare și reabilitare funcţională, mansardare, remodelare și restituire faţade şi amenajare incintă, pentru imobilul Academiei de Studii Economice situat în Calea Şerban Vodă, nr. 22B (fost 22-24), sector 4, Bucureşti” are drept obiectiv realizarea proiectării și executarea lucrărilor pentru obiectivul de investiții menționat Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este: 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2025/4433775/338152/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: ”SERVICII DE PROIECTARE ȘI EXECUȚIE LUCRĂRI”, în beneficiul proiectului „CONSOLIDARE, RECOMPARTIMENTARE ȘI REABILITARE FUNCȚIONALĂ, MANSARDARE, REMODELARE ȘI RESTITUIRE FAȚADE ȘI AMENAJARE INCINTĂ, PENTRU IMOBILUL ACADEMIEI DE STUDII ECONOMICE SITUAT ÎN CALEA ȘERBAN VODĂ 22B, BUCUREȘTI“, cod MySMIS 2021+: 338152” finanțat prin PR - Program Regional 2021-2027 - Programul Regional București Ilfov, Contract de finanțare nr. 68/31.07.2025. Obiectivul de investiții se află în domeniul public al statului și in administrarea Academiei de Studii Economice, București în baza Hotărârii Guvernului României nr. 1424/25.11.2024, în zona centrală a Bucureștiului în imediata vecinătate a Pieței Unirii, la sud fată de nucleul istoric al orașului, în Calea Șerban Vodă, nr. 22B, sector 4, București Contractul ”Consolidare, recompartimentare și reabilitare funcţională, mansardare, remodelare și restituire faţade şi amenajare incintă, pentru imobilul Academiei de Studii Economice situat în Calea Şerban Vodă, nr. 22B (fost 22-24), sector 4, Bucureşti” are drept obiectiv realizarea proiectării și executarea lucrărilor pentru obiectivul de investiții menționat Descrierea completă se regaseste in caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71356200 Technische Hilfe, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign