2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sjukvårdsförsäkring
Beschreibung: Swedavia AB inbjuder härmed till ansökan om att få lämna anbud i upphandlingen av Sjukvårdsförsäkring. Upphandlingen syftar till att ingå ramavtal med en (1) leverantör genom vilket Swedavias medarbetare erbjuds att ansluta sig till den upphandlade sjukvårdsförsäkringen med målet att undvika och minska sjukskrivningar, förkorta vårdtider samt få snabbare tillgång till specialistvård och operationer. Den planerade avtalsperioden är 1+1+1 år (maximalt 3 år) och planerad avtalsstart är 2027-02-01.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131366:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512200 Krankenversicherung (Pflichtversicherung)