571668-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Analysegeräte – Furnizare echipamente științifice – P03 – Proteomică 2 în cadrul proiectului CENTRUL INTERNAȚIONAL DE STUDII AVANSATE PENTRU SISTEME FLUVII – MĂRI „DANUBIUS – RO”, cod SMIS 304273
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare echipamente științifice – P03 – Proteomică 2 în cadrul proiectului CENTRUL INTERNAȚIONAL DE STUDII AVANSATE PENTRU SISTEME FLUVII – MĂRI „DANUBIUS – RO”, cod SMIS 304273
Beschreibung: Obiectivul general al proiectului DANUBIUS-RO este construcția, echiparea și operaționalizarea componentelor românești ale infrastructurii de cercetare distribuită pan-european. Scopul acestui contract îl reprezintă extinderea capabilităților de cercetare ale INCDSB – Centrul de Cercetari Murighiol cu echipamente capabile să ofere informații critice cu privire la biodiversitatea tronsonului românesc al sistemului Dunăre-Delta Dunării-Marea Neagră și să genereze date pentru realizarea studiilor statistice pe termen mediu și lung asupra evolutiei biodiversității și rolului acesteia in mecanismele de reglare naturala a lanțurilor trofice. Procedura de atribuire are ca scop achiziția publică de echipamente științifice necesare dotării cu echipamente de cercetare științifică – proteomică, necesare facilităților de cercetare ale Hub-ului de la Murighiol de a cărui operaționalizare este responsabilă Autoritatea Contractantă în cadrul proiectului cadrul proiectului PCIDIF „CENTRUL INTERNAȚIONAL DE STUDII AVANSATE PENTRU SISTEME FLUVII – MĂRI DANUBIUS – RO”, cod SMIS 304273. Pentru realizarea indicatorilor asumați prin proiectul DANUBIUS-RO si desfășurarea activităţilor prevazute cu obținerea rezultatelor asumate prin cererea de finanțare cod SMIS 304273, autoritatea contractantă este interesată în achiziția unui ansamblu integrat de echipamente pentru analiză termogravimetrică, instalarea, punerea in funcțiune, instruirea, service-ul post-livrare in perioada de garanție: 1. Analizor termogravimetric cu Sistemul de prelevare și de transfer gaze de reacție (interfața) și software de control și interpretare date - 1 bucată 2. Gaz cromatograf cuplat cu spectrometru de masă (GC/MS) și software de control și interpretare date - 1 bucată 3. Spectroscop în infraroșu cu transformare Fourier (FTIR) și software de control și interpretare date - 1 bucată Specificațiile tehnice ale echipamentelor si bunurilor ce urmează sa fie furnizate, precum si cerințele privind instalarea, punerea in funcțiune, instruirea personalului, probe si service-ul post-livrare in perioada de garanție sunt detaliate in Caietul de sarcini. Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea Ofertelor până când Ofertanții pot solicita clarificări: 20 de zile. Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări și/sau informații suplimentare primite de la operatorii economici interesați: 11 zile Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 3324060_2025_PAAPD1584227
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432000 Analysegeräte
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Furnizare ansablu integrat de echipamente pentru analiză termogravimetrică
Beschreibung: Pentru realizarea indicatorilor asumați prin proiectul DANUBIUS-RO si desfășurarea activităţilor prevazute cu obținerea rezultatelor asumate prin cererea de finanțare cod SMIS 304273, autoritatea contractantă este interesată în achiziția unui ansamblu integrat de echipamente pentru analiză termogravimetrică, instalarea, punerea in funcțiune, instruirea, service-ul post-livrare in perioada de garanție: 1. Analizor termogravimetric cu Sistemul de prelevare și de transfer gaze de reacție (interfața) și software de control și interpretare date - 1 bucată 2. Gaz cromatograf cuplat cu spectrometru de masă (GC/MS) și software de control și interpretare date - 1 bucată 3. Spectroscop în infraroșu cu transformare Fourier (FTIR) și software de control și interpretare date - 1 bucată Specificațiile tehnice ale echipamentelor si bunurilor ce urmează sa fie furnizate, precum si cerințele privind instalarea, punerea in funcțiune, instruirea personalului, probe si service-ul post-livrare in perioada de garanție sunt detaliate in Caietul de sarcini. Condiții de livrare: DDP (INCOTERMS 2020) și graficul de livrare.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432210 Gaschromatografen, 38433000 Spektrometer, 38433100 Massenspektrometer, 38433210 Emissionsspektrometer, 79632000 Personalschulung
Los: LOT-0003
Titel: Lot 3 – Furnizare analizor genetic de tip secvențiator ADN
Beschreibung: Pentru realizarea indicatorilor asumați prin proiectul DANUBIUS-RO și desfășurarea activităților prevăzute cu obtinerea rezultatelor asumate prin cererea de finantare cod SMIS 304273, autoritatea contractantă este interesată în achiziţia unui analizor genetic de tip secvențiator ADN, instalarea, punerea in functiune, instruirea, service-ul post-livrare in perioada de garantie conform prevederilor din Caietul de sarcini. Specificațiile tehnice ale echipamentelor si bunurilor ce urmează să fie furnizate, precum si cerintele privind instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului, probe si service-ul post-livrare in perioada de garantie sunt detaliate in Caietul de sarcini. Conditii de livrare: DDP (INCOTERMS 2020) și graficul de livrare.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79632000 Personalschulung