See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare pachete de reactivi si consumabile compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, 2026-II
Beschreibung: Acord-cadru de furnizare pachete de reactivi si consumabile compatibile sau echivalente cu aparatele din dotare, accesorii pentru angiografie, 2026-II: toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in caietul anexat, in fisa de date si in sectiunea loturi. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: lunar, in functie de solicitarile sectiilor clinice si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. AC va raspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de carificare/informaţiilor suplimentare in a 11 a zi de la termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18
Interne Kennung: 4240898_2026_8.2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cartela grupaj sanguin la nou nascut ABO/Rh(DVI+) si DAT (UTS)
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, cut x 48 cartele
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Kit reactivi hemoleucograma compatibil cu analizorul 3 diff SWELAB ALFA PLUS din dotarea UPU
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, kit x 900 probe
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Teste PCR compatibile sau echivalente cu aparatul Point of Care Vita PCR (UPU)
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, test
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Kit determinare cantitativa a Proteinei C Reactive (PCR) la nou-nascuti, compatibil sau echivalent cu aparatul QuickRead go din dotarea Clinicii Neonatologie I
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, kit x 50 teste,
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Trusa pentru identificarea calitativa a antigenelor Streptococcus pneumoniae si serogrupului 1 de Legionella pneumophila din probele de urina umana
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, kit x 20 teste
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Test rapid imunocromatografic pentru detectarea calitativa a Clostridium difficile - toxina A / B / GDH in materii fecale umane
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Pachet reactivi si consumabile, compatibil sau echivalent cu analizorul Cobas PRO C 503
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, pachet
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Balon noncompliant pentru supradilatarea stenturilor
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, buc,
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33111710 Angiografie-Ausstattung
Los: LOT-0009
Titel: Balon semicompliant de predilatare
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Ghid coronarian 0.014 pentru recanalizare, cu coating hidrofilic si silicon workhorse
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Ghid pentru angioplastie cu suport mediu, intermediar si extrasuport
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Ghid angioplastie cu varf efilat
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, buc
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Ghid angioplastie 0.014 pentru leziuni calcifice
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Ghid angioplastie 0.014 pentru externalizare
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Ghid 0.014 pentru trecerea prin colateralele epicardice
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Ghid angioplastie 0.014 pentru dezobstructii coronariene dificile, microcanalicule
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Microcateter ocluzii cronice abord antegrad
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Microcateter cu dublu lumen pentru bifurcatii
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Microcateter ocluzii cronice abord retrograd
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Ghid angioplastie periferic cu suport intermediar si inalt pentru leziuni subocluzive si CTO
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Ghid angioplastie periferic suport echilibrat
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Ghid 0.018” pentru angioplastie periferica si CTO
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Balon litotripsie intravasculara
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Teaca de ghidaj armata pentru suport carotidian si vase periferice
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Balon dilatare PTCA
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Balon PTCA noncompliant
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Cateter ghid cu varf atraumatic
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Ghid PTCA 0.014
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Microcateter pentru dezobstructii coronariene
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Stent coronarian eliberator de substanta active Sirolimus, cu polimer abluminal biodegradabil
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33184500 Koronare Endoprothesen
Los: LOT-0031
Titel: Set introducator pentru abord arterial radial atraumatic
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Stent coronarian cu substanta active sirolimus cu dimensiune mare de postdilatare
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Cateter trombaspiratie coronariana
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, buc ,
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Stent coronarian DES PT-CR cu everolimus si polimer biodegradabil cu OE 6 mm
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Set indeflator 40 atm
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Set valva hemostatica push-click
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Pachet diagnostic coronarografic
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Pachet campuri angiografie sterile
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Balon inalta presiune NC
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Dispozitiv de preluare a functiei ventriculare
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Extensie cateter ghid
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Kit de diagnostic
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Balon coronarian farmactiv cu sirolimus,
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Balon coronarian farmactiv cu paclitaxel
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Balon periferic farmactiv cu paclitaxel
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Ghid extra suport 260 cm
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Cateter extensie
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Microcateter cu varf flexibil
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Microcateter cu varf spiralat
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Microcateter CTO cu varf metalic
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Stent coronarian eliberator de limus pentru vase mari
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Pad biocompatibil pentru hemostaza femurala rapida
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Pad biocompatibil pentru hemostaza radiala rapida
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Teaca armata lungime medie pentru proceduri interventionale
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Teaca armata lunga pentru proceduri interventionale
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Set introducator abord arterial femural atraumatic
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Sistem de compresie artera radiala
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Set introducator pentru abord radial
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Kit pentru abord radial
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Baloane de pre si post dilatare cu tehnologie de impingere
Beschreibung: conform caiet de sarcini atasat la procedura, buc, 8 17 200 400
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Balon farmacologic activ cu paclitaxel
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Stent DES Pt-Cr cu everolimus si polimer bioresorbabil albuminal
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Extensie lunga de cateter ghid
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Balon coronarian tip „cutting”
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Pachet angiografic complet
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Set angiografic interventii rapide
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Set campuri sterile pentru angiografie si ingrijire pacient
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Balon coronarian de predilatare si postdilatare cu diametre foarte mici si foarte mari si profil mic de intrare,
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Balon de tip cutting
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Balon inalta presiune pentru CTO
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Balon de tip scoring
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Balon noncompliant cu diametre mari
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Set introducator abord radial cu pereti subtiri
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Stent farmacologic activ cu sirolimus
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Cateter cu balon tip scoring
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Set accesorii angiografie
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Transductor monitorizare presiune arteriala
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Dispozitiv aterctomie orbitala pentru artere coronare
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Dispozitiv aterectomie orbitala pentru artere periferice
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Solutie lubrifianta pentru aterectomie
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Ghid aterectomie orbitala
Interne Kennung: 81