571707-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Výběr koncového zařízení pro předání odpadu svezeného společností Technické služby Litvínov s.r.o. 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVýběr koncového zařízení pro předání odpadu svezeného společností Technické služby Litvínov s.r.o. 2026
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky je zajištění převzetí směsného komunálního odpadu (kat. číslo 200301) a objemného odpadu (kat. číslo 200307) od zadavatele a zajištění jeho využití či odstranění. Předpokládaný objem odpadů je 6 000 t/rok směsného komunálního odpadu (kat. číslo 200301) a cca 1600 t objemného odpadu (kat. číslo 200307). Předmětem plnění není zajištění svozu či přepravy odpadu. Svoz a přepravu odpadu zajišťuje zadavatel vlastními vozidly.
Interne KennungP23V00000091
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNadlimitní veřejná zakázka na služby je zadána dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek v pozdějším znění (dále jen „ZZVZ“) v souladu s § 56 v otevřením řízení.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si vyhrazuje, s ohledem k § 100 odst. 1 ZZVZ, dále uvedené změny závazku ze smlouvy: • Zadavatel má právo upravit rozsah plnění ve vztahu k množství předaného a přebíraného odpadu podle svých aktuálních potřeb, tak aby docházelo k naplnění účelu smlouvy, pokud se tyto potřeby změní oproti stavu ke dni uzavření smlouvy • Jednotkové ceny mohou být upraveny v závislosti na změně příslušné sazby daně z přidané hodnoty. • Jednotkové ceny bude možno dále upravit v případě změny výše poplatku za uložení odpadu na skládce dle zákona č. 541/2020 Sb., o odpadech, případně v důsledku změn nákladů na realizaci díla vyvolanou jinou změnou zákonů a nařízení. • Jednotkové ceny bude možno dále upravit o inflaci vyhlášenou ČSU. K navýšení může dojít pouze jednou ročně k 1. lednu následujícího kalendářního roku, přičemž rozhodným údajem je údaj uvedený ČSÚ ke dni 30. 9. příslušného kalendářního roku. Míra inflace bude vyjádřena přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen, který vyjadřuje procentuální změnu průměrné cenové hladiny za posledních 12 měsíců oproti průměru za předchozích 12 měsíců. Výše překročení jednotkových cen bude sjednána dodatkem ke Smlouvě. V souladu s výše uvedeným zadavatel stanovuje možný rozsah služeb nad předpokládané množství (více odpadu nad předpokládané množství, každoroční inflace) jako vyhrazenou změnu závazku dle § 100 odst. 1 ZZVZ. Tato vyhrazená změna (množství předaných odpadů, počet nádob, inflace) nepřesáhne 10 mil. Kč bez DPH a bude automaticky aktivována při prvním překročení rozsahu uvedených služeb, nebo na základě žádosti dodavatele v případě inflace. Zadavatel si vyhrazuje, s přihlédnutím k § 100 odst. 2 ZZVZ, možnost nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva odstoupením od smlouvy ze strany zadavatele nebo výpovědí ze strany zadavatele z důvodu porušení povinností ze strany vybraného dodavatele. Po ukončení smlouvy zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu. Tento postup lze využít opakovaně. V případě, že dojde v důsledku uplatnění této výhrady k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, vyhrazuje si zadavatel, že bude ve smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele s ohledem na již realizovanou část služeb tak, aby smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části služeb.