See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) i selektywnie zbieranych odpadów komunalnych powstałych na terenie Gminy Wręczyca Wielka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka, na których zamieszkują mieszkańcy z częstotliwością określoną w Uchwale Nr XX/202/25 Rady Gminy Wręczyca Wielka z dnia 29 grudnia 2025 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wręczyca Wielka (Dz. Urz. Woj. Śląsk. z 2026 r., poz. 434) dalej zwaną Regulaminem oraz uchwałą Nr XXV/241/26 Rady Gminy Wręczyca Wielka z dnia 10 czerwca 2026 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XX/202/25 Rady Gminy Wręczyca Wielka z dnia 29 grudnia 2025 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wręczyca Wielka Przedmiot zamówienia obejmuje: a) Wydzierżawienie pojemników na odpady niesegregowane (zmieszane) i selektywne (bioodpady, szkło, popioły i żużle z palenisk domowych) oraz wyposażenie nieruchomości w worki na odpady selektywnie zbierane (metale i tworzywa sztuczne oraz papier) według poszczególnych frakcji dla właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka. Wydzierżawienie pojemników będzie obejmowało cały okres wykonywania zamówienia, b) Prowadzenie sprawozdawczości zgodnie z obowiązującymi przepisami. c) Zagospodarowanie odpadów z zachowaniem wskaźników odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawy ucpg w zakresie odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka. d) Przeprowadzenie co najmniej dwóch akcji edukacyjnych, których przedmiotem będzie promowanie oraz określenie zasad dotyczących selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującymi przepisami), poprzez opracowanie oraz doręczenie każdemu z właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka, ulotki informacyjnej. Treść, szata graficzna oraz termin doręczenia mieszkańcom ulotki muszą zostać uzgodnione z Zamawiającym i przez niego zatwierdzone. Minimalne wymiary opracowanej ulotki to format A-5, minimalny rozmiar czcionki tekstu - 11 pkt. Ulotka musi być wydrukowana w kolorze, ilość doręczonych ulotek musi odpowiadać ilości nieruchomości objętych obowiązkiem odbierania odpadów komunalnych, zawartych w wykazie Zamawiającego, z uwzględnieniem nowych punktów odbioru, które powstaną w trakcie realizacji usługi (jeśli akcja edukacyjna została już przeprowadzona – dla nowych punktów ulotka powinna zostać doręczona w dniu wyposażenia nieruchomości w wymagane pojemniki). 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części. Częściami zamówienia objęte są Sektory I, II, III Część Nr 1 – Sektor I obejmujący odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z miejscowości: - Borowe,- Bieżeń,- Bór Zapilski,- Brzezinki,- Czarna Wieś,- Golce,- Hutka,- Jezioro,- Kuleje,- Nowiny,- Piła Druga,- Piła Pierwsza,- Puszczew,- Truskolasy sołectwo I, - Truskolasy sołectwo II,- Węglowice,- Zamłynie. Część Nr 2 – Sektor II obejmujący odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z miejscowości: - Długi Kąt,- Grodzisko, - Kalej, - Klepaczka, - Nowa Szarlejka,- Pierzchno, - Szarlejka, - Wręczyca Mała, - Wręczyca Wielka sołectwo I, - Wręczyca Wielka sołectwo II, - Wydra. Część Nr 3 – Sektor III obejmujący odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości: - Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości nr 1 – Węglowice 1,- Blok mieszkalny – Wręczyca Mała ul. Kopalniana 1, - Wspólnota Mieszkaniowa „Nowe Bloki” - Wręczyca Wielka ul. Sienkiewicza 15,- Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 1 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 1,- Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 2 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 2, - Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 3 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 3, - Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 4 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 4, - Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 5 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 5,- Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 6 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 6,- Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 7 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 7,- Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 8 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 8,- Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 9 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 9,- Wspólnota Mieszkaniowa Blok nr 10 - Wręczyca Wielka ul. Szkolna 10,- Wspólnota Mieszkaniowa „Dom Nauczyciela” - Truskolasy ul. Szkolna 2,- Wspólnota Mieszkaniowa - Kuleje ul. Kolejowa 18,- Trzciński Michał (dawniej PERO) – Kalej ul. Kopalniana 1.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka - Sektor I
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka - Sektor I polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka. Zagospodarowanie odpadów ma zapewnić osiągnięcie w danym roku kalendarzowym odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy ucpg oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego. 1) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) wydzierżawienie pojemników na odpady niesegregowane (zmieszane) i selektywne (bioodpady, szkło, popioły i żużle z palenisk domowych) oraz wyposażenie nieruchomości w worki na odpady selektywnie zbierane (metale i tworzywa sztuczne oraz papier) według poszczególnych frakcji dla właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor I. Wydzierżawienie pojemników będzie obejmowało cały okres wykonywania zamówienia, b) prowadzenie sprawozdawczości zgodnie z obowiązującymi przepisami, c) zagospodarowanie odpadów z zachowaniem wskaźników odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawy ucpg w zakresie odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor I, d) zgodnie z art. 9e ust. 1 i ust. 2 ustawy ucpg Podmiot odbierający odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości jest obowiązany do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości: selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji komunalnej. Zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą. e) przeprowadzenie akcji edukacyjnych, w ilości wskazanej w formularzu ofertowym, których przedmiotem będzie promowanie oraz określenie zasad dotyczących selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującymi przepisami), poprzez opracowanie oraz doręczenie każdemu z właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor I, ulotki informacyjnej. Treść, szata graficzna oraz termin doręczenia mieszkańcom ulotki muszą zostać uzgodnione z Zamawiającym i przez niego zatwierdzone. Minimalne wymiary opracowanej ulotki to format A-5, minimalny rozmiar czcionki tekstu - 11 pkt. Ulotka musi być wydrukowana w kolorze, ilość doręczonych ulotek musi odpowiadać ilości nieruchomości objętych obowiązkiem odbierania odpadów komunalnych, zgodnie z niniejszą umową, zawartych w wykazie Zamawiającego, z uwzględnieniem nowych punktów odbioru, które powstaną w trakcie realizacji usługi (jeśli akcja edukacyjna została już przeprowadzona – dla nowych punktów ulotka powinna zostać doręczona w dniu wyposażenia nieruchomości w wymagane pojemniki).
Interne Kennung: SZ.271.14.2026 - Sektor I
Los: LOT-0002
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka - Sektor II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka - Sektor II polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy, lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka. Zagospodarowanie odpadów ma zapewnić osiągnięcie w danym roku kalendarzowym odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy ucpg oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego. 1) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) wydzierżawienie pojemników na odpady niesegregowane (zmieszane) i selektywne (bioodpady, szkło, popioły i żużle z palenisk domowych) oraz wyposażenie nieruchomości w worki na odpady selektywnie zbierane (metale i tworzywa sztuczne oraz papier) według poszczególnych frakcji dla właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor II. Wydzierżawienie pojemników będzie obejmowało cały okres wykonywania zamówienia, b) prowadzenie sprawozdawczości zgodnie z obowiązującymi przepisami, c) zagospodarowanie odpadów z zachowaniem wskaźników odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawy ucpg w zakresie odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor II, d) zgodnie z art. 9e ust. 1 i ust. 2 ustawy ucpg Podmiot odbierający odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości jest obowiązany do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości: selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji komunalnej. Zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą. e) przeprowadzenie akcji edukacyjnych, w ilości wskazanej w formularzu ofertowym, których przedmiotem będzie promowanie oraz określenie zasad dotyczących selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującymi przepisami), poprzez opracowanie oraz doręczenie każdemu z właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor II, ulotki informacyjnej. Treść, szata graficzna oraz termin doręczenia mieszkańcom ulotki muszą zostać uzgodnione z Zamawiającym i przez niego zatwierdzone. Minimalne wymiary opracowanej ulotki to format A-5, minimalny rozmiar czcionki tekstu - 11 pkt. Ulotka musi być wydrukowana w kolorze, ilość doręczonych ulotek musi odpowiadać ilości nieruchomości objętych obowiązkiem odbierania odpadów komunalnych, zgodnie z niniejszą umową, zawartych w wykazie Zamawiającego, z uwzględnieniem nowych punktów odbioru, które powstaną w trakcie realizacji usługi (jeśli akcja edukacyjna została już przeprowadzona – dla nowych punktów ulotka powinna zostać doręczona w dniu wyposażenia nieruchomości w wymagane pojemniki).
Interne Kennung: SZ.271.14.2026 - Sektor II
Los: LOT-0003
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka - Sektor III
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Wręczyca Wielka - Sektor III polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych, pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych zabudowanych budynkami wielolokalowymi położonych na terenie Gminy Wręczyca Wielka. Zagospodarowanie odpadów ma zapewnić osiągnięcie w danym roku kalendarzowym odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z przepisami ustawy ucpg oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego. 1) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) wydzierżawienie pojemników na odpady niesegregowane (zmieszane) i selektywne (bioodpady, szkło, popioły i żużle z palenisk domowych) oraz wyposażenie nieruchomości w worki na odpady selektywnie zbierane (metale i tworzywa sztuczne oraz papier) według poszczególnych frakcji dla właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor III. Wydzierżawienie pojemników będzie obejmowało cały okres wykonywania zamówienia, b) prowadzenie sprawozdawczości zgodnie z obowiązującymi przepisami, c) zagospodarowanie odpadów z zachowaniem wskaźników odzysku lub unieszkodliwiania zebranych odpadów komunalnych, zgodnie z ustawą o odpadach oraz ustawy ucpg w zakresie odebranych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor III, d) zgodnie z art. 9e ust. 1 i ust. 2 ustawy ucpg Podmiot odbierający odpady komunalne na podstawie umowy z właścicielem nieruchomości jest obowiązany do przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości: selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji komunalnej. Zakazuje się mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych z niesegregowanymi (zmieszanymi) odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych różnych rodzajów ze sobą. e) przeprowadzenie akcji edukacyjnych, w ilości wskazanej w formularzu ofertowym, których przedmiotem będzie promowanie oraz określenie zasad dotyczących selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (zgodnie z obowiązującymi przepisami), poprzez opracowanie oraz doręczenie każdemu z właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Wręczyca Wielka – Sektor III, ulotki informacyjnej. Treść, szata graficzna oraz termin doręczenia mieszkańcom ulotki muszą zostać uzgodnione z Zamawiającym i przez niego zatwierdzone. Minimalne wymiary opracowanej ulotki to format A-5, minimalny rozmiar czcionki tekstu - 11 pkt. Ulotka musi być wydrukowana w kolorze, ilość doręczonych ulotek musi odpowiadać ilości nieruchomości objętych obowiązkiem odbierania odpadów komunalnych, zgodnie z niniejszą umową, zawartych w wykazie Zamawiającego, z uwzględnieniem nowych punktów odbioru, które powstaną w trakcie realizacji usługi (jeśli akcja edukacyjna została już przeprowadzona – dla nowych punktów ulotka powinna zostać doręczona w dniu wyposażenia nieruchomości w wymagane pojemniki).
Interne Kennung: SZ.271.14.2026 - Sektor III