2. Verfahren
Verfahren
Titel: Revisionstjänster (Extern- respektive Internrevision)
Beschreibung: Upphandlingen omfattar två anbudsområden som tilldelas var för sig. A1 – Externrevision: lagstadgad finansiell revision ink. granskning av relevanta IT-kontroller och system, granskning av lagstadgad hållbarhetsrapportering samt övr. granskningar. A2 – Internrevision och Närliggande tjänster: resurs- och kompetensförstärkning till Svenska Spels internrevision vid olika internrevisioner ink. IT-revision. Anbud får lämnas på ett eller båda områdena, men samma leverantör kan inte tilldelas både A1 och A2.
Interne Kennung: 2026-01604
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212000 Betriebsprüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79212100 Buchprüfung, 79212200 Interne Betriebsrevision, 79212300 Pflichtbetriebsrevision
5. Los
Los: LOT-0000