2. Verfahren
Verfahren
Titel: CSC - Tieteen tietotekniikan Keskus Oy - Puhtauspalvelut 2026 (00746) - Luokka 2 - Halvin hinta - Sisäinen kilpailutus
Beschreibung: Dynaamisen hankintajärjestelmän sisäinen kilpailutus tehtiin luokassa 2. CSC:n uuden pääkonttorin siivouspalvelut. Asiakas valitsi dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen perusteella toimittajan ja teki voittaneen tarjoajan kanssa hankintasopimuksen. Hankintasopimusmalli oli tarjouspyynnön liitteenä. Hankintayksikkö pyysi tarjoustanne puhtauspalveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Puhtauspalveluiden sisältö sekä hankinnan laajuus oli määritelty tarjouspyynnössä ja sen liitteissä. Kohteen ylläpitosiivoukseen käytettävä aika tuli olla vähintään 300 h kuukaudessa. Hankittavien tuotteiden ja palveluiden vähimmäisvaatimukset oli kuvattu tarjouspyynnön liitteissä. Hankinnan ennakoitu laajuus oli 780 000 euroa (alv 0 %). Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa 31.12.2032 saakka. Asiakkaan hankintasopimus voi olla voimassa enintään kuusi (6) vuotta, kuitenkin enintään 31.12.2038 asti.
Interne Kennung: 612001
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Katso osallistumispyynnön liitteenä olevat: - "Dynaamisen hankintajärjestelmän toimintamalli Luokka 1 ja 2" - "Dynaamisen hankintajärjestelmän toimintamalli Luokka 3" - "Dynaamisen hankintajärjestelmän toimintamalli Luokka 4"
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79713000 Bewachungsdienste, 79716000 Ausgabe von Mitarbeiterausweisen, 79992000 Empfangsdienste, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90910000 Reinigungsdienste, 90911200 Gebäudereinigung, 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen, 98341120 Portierdienste
5. Los
Los: LOT-0000