571822-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – ACHIZITIE PRODUSE ALIMENTARE PENTRU PREPARAREA HRANEI BOLNAVILOR INTERNATI IN SJUA
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACHIZITIE PRODUSE ALIMENTARE PENTRU PREPARAREA HRANEI BOLNAVILOR INTERNATI IN SJUA
Beschreibung: Achiziție produse alimentare pentru prepararea hranei bolnavilor internați in SJUA, pentru o perioada de 48 de luni, defalcata pe 8 loturi conform informațiilor prezentate in caietul de sarcini. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 19 (înainte de data limită de depunere a ofertelor) Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet la toate solicitările de clarificări și/sau informații suplimentare primite de la operatorii economici interesați: 12 Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 4253650_2023_PAAPD1434646
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produse de origine animala, carne si produse din carne
Beschreibung: Produse de origine animala, carne si produse din carne, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 461.992,50 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 01
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Conserve din peste
Beschreibung: Conserve din peste, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 7.950,00 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 02
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15235000 Fischkonserven
Los: LOT-0003
Titel: Legume in conserva si/sau la cutie
Beschreibung: Legume in conserva si/sau la cutie, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 306.974,56 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 03
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331400 Gemüsekonserven und/oder Dosengemüse
Los: LOT-0004
Titel: Diverse produse alimentare
Beschreibung: Diverse produse alimentare, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 272.459,75 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 04
Los: LOT-0005
Titel: Legume, fructe si fructe cu coaja
Beschreibung: Legume, fructe si fructe cu coaja, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 111.970,10 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 05
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
Los: LOT-0006
Titel: Produse lactate
Beschreibung: Produse lactate, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 496.276,25 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 06
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0007
Titel: Oua
Beschreibung: Oua, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 44.400,00 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 07
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0008
Titel: Paine
Beschreibung: Pâine, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 50.325,00 RON Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 08
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15811100 Brot