571872-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego HEMS w Koszalinie wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego HEMS w Koszalinie wraz z infrastrukturą towarzyszącą
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo--kosztorysowej, dokonanie skutecznych zgłoszeń robót budowlanych i budowy obiektów nie wymagających pozwoleń na budowę, uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę i rozbiórki, zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów, pozwolenia wodnoprawnego oraz uzyskanie innych niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń, dokumentów wymaganych przepisami szczególnymi oraz decyzji związanych z procesem inwestycyjnym przygotowania dokumentacji i uzyskiwania pozwolenia na budowę i zgłoszenia budowy dla inwestycji pn.: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego HEMS w Koszalinie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz remontem drogi dojazdowej”. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na etapy: 1) ETAP 1 – wykonanie projektu budowlanego w formie i zakresie zgodnym z aktualną ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U z 2023 r. poz. 682, z późniejszymi. zmianami) zwanej dalej „Prawem budowlanym”, oraz aktami wykonawczymi do tej ustawy, składającego się z projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego oraz wykonanie projektu technicznego, a także projektów przyłączy, projektów rozbiórek, projektów przekładek instalacji i sieci (jeśli będą konieczne), projektu remontu drogi dojazdowej (zlokalizowanej na działkach ew. nr 353/3 i 359/2, obręb 0037 Miasto Koszalin) wraz ze zjazdem z istniejącej drogi publicznej, projektu strefy końcowego podejścia i startu śmigłowca – FATO oraz złożenie w imieniu Zamawiającego wniosków: o pozwolenie na rozbiórkę, o pozwolenie na budowę, na uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów, na uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na usługi wodne oraz dokonanie niezbędnych zgłoszeń robót budowlanych i budowy obiektów nie wymagających decyzji pozwolenia na budowę, oraz zdobycie w imieniu Zamawiającego niezbędnej do uzyskania wpisu lądowiska do Ewidencji lądowisk, prowadzonej przez Prezesa ULC, pozytywnej opinii właściwej miejscowo gminy (wójta, burmistrza, prezydenta miasta), zgodnie z art. 93 ust.2 ustawy z dnia z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze; 2) ETAP 2 – wykonanie projektu wykonawczego, kosztorysów inwestorskich, przedmiarów, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, harmonogramu rzeczowo-finansowego i realizacji inwestycji, aktualizacji kosztorysu inwestorskiego w przypadku wydłużenia procesu wyboru wykonawców robót budowlanych; 3) ETAP 3 – uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na rozbiórkę istniejących obiektów oraz ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę, uzyskanie skutecznego (udokumentowanego oświadczeniem właściwego organu o braku sprzeciwu) potwierdzenia o dokonaniu niezbędnych zgłoszeń robót budowlanych i budowy obiektów nie wymagających decyzji pozwolenia na budowę, a także uzyskanie ostatecznej decyzji zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów i ostatecznej decyzji pozwolenia wodnoprawnego; 4) ETAP 4 – uczestnictwo w trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych, bezzwłoczne udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania (w tym dotyczących nieścisłości lub błędów w Dokumentacji) oraz do uzupełnienia ewentualnych braków w tejże Dokumentacji. 5) ETAP 5 – pełnienie nadzoru autorskiego, o którym mowa w § 9 Projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 2 do OPIW), w okresie trwania robót budowlanych i w terminach odbiorów tych robót; 6) ETAP 6 – przygotowanie niezbędnych dokumentów oraz przeprowadzenie procedury wpisania lądowiska do Ewidencji lądowisk - art. 93 ust.2 ustawy z dnia z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze wraz z uzyskaniem wpisu oświetlenia nawigacyjnego do rejestru Lotniczych Urządzeń Naziemnych. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załączniku nr 1 do OPIW (Opis przedmiotu zamówienia). Warunki i zasady wykonania zamówienia zawarto w Załączniku nr 2 do OPIW (Projektowane postanowienia umowy).
Interne KennungZP/6/VIII/2025
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na realizację opcjonalnego przedmiotu umowy na poniższych zasadach: 1) prawo opcji dotyczyć będzie wykonania projektu koncepcyjnego budynku bazy z hangarem dwustanowiskowym z częścią operacyjno-socjalną wraz z wykonaniem odpowiednio wszystkich, procedur, zaleceń, czynności wymienianych w Etapach 1-6, 2) szczegółowy opis zamówienia opcjonalnego określony jest w Załączniku nr 1 do OPIW (Opis przedmiotu zamówienia), 3) warunki i zasady wykonania zamówienia opcjonalnego zawarto w Załączniku nr 2 do OPIW (Projektowane postanowienia umowy), 4) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego, 5) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie wskazanym w Załączniku nr 2 do OPIW (Projektowane postanowienia umowy).