See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Alimente 2026-2027
Beschreibung: Achizitie ALIMENTE, 11 (unprezece) loturi, conform descrierii detaliate pe fiecare lot din caietul de sarcini si Fisa de date. A. In conformitate cu prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in 11 zile inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, în masura în care sunt transmise în termenul precizat. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 4305792_2026_PAAPD1612374
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Oua
Beschreibung: Oua, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 30000.00 Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Diverse produse alimentare
Beschreibung: Diverse produse alimentare, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 147230.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Condimente
Beschreibung: Condimente, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 19530.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Alimente conservate
Beschreibung: Alimente conservate, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 157275.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Legume congelate
Beschreibung: Legume congelate, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 71150.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Legume, fructe
Beschreibung: Legume si fructe, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 119425.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Carne
Beschreibung: Carne, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 216700.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Preparate din carne
Beschreibung: Preparate din carne, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 157700.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Produse lactate si branzeturi
Beschreibung: Produse lactate si branzeturi, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 242300.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Paine
Beschreibung: Paine, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 160000.00. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Produse de cofetarie si patiserie
Beschreibung: Produse de cofetarie si patiserie, conform cerintelor din Caietul de sarcini Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 46600.00 Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - coform caietului de sarcini. Calendar estimativ: lunar, trimestrial, semestrial in functie de alocatiile bugetare Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 11