2. Verfahren
Verfahren
Titel: 36/2026 Usługa - wykonanie napraw i konserwacji sprzętu radiolokacyjnego BRIDGEMASTER E i VISIONMASTER FT oraz ich części i podzespołów w latach 2026-2030
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania napraw i konserwacji sprzętu radiolokacyjnego BRIDGEMASTER E i VISIONMASTER FT oraz ich części i podzespołów w latach 2026-2030 wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert. 2. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zapewnia zabezpieczenie pełnego zakresu wsparcia eksploatacji w zakresie, „Wymagań Eksploatacyjno-Technicznych na wykonywanie napraw i konserwacji sprzętu radiolokacji", stanowiących załącznik nr 1 do Umowy. 3. Zakres przedmiotu zamówienia wymieniony w ust. 2 zostanie zrealizowany po uprzednim potwierdzeniu przez Zamawiającego posiadania w danym roku środków finansowych na ten cel. Potwierdzenie nastąpi do dnia 31 grudnia roku poprzedniego. W przypadku nieotrzymania środków finansowych na wykonanie Usługi danym roku, Zamawiający może odstąpić od realizacji Umowy. W takim przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części Umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 329571-2026
Interne Kennung: 36/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na potrzeby zapewnienia ciągłości pracy stacji radiolokacyjnych zachodzi konieczność bezwzględnego wykonania otrzymanego z IWSp SZ (OL) zadania w latach 2026-2030. Czas trwania postępowania (bez skrócenia terminu składania wniosków i otwarcia ofert) spowoduje znaczne ograniczenie czasu dla potencjalnego wykonawcy jaki pozostanie po zawarciu umowy na wykonanie zadania. Realizacja zadania w zakresie naprawy sprzętu powoduje konieczność współpracy z dostawcami części zamiennych dla potencjalnego Wykonawcy, których wyłączne przeznaczenie dla sprzętu wojskowego powoduje, że nie są one dostępne na bieżąco w handlu. Uwarunkowania te mogą spowodować nie złożenie oferty (ofert) w prowadzonym postępowaniu a co za tym idzie nie wykonanie całości otrzymanego zadania. Mając na uwadze aktualna sytuacja geopolityczna oraz potrzebę zabezpieczenia monitorowania sytuacji na morzu, zachodzi konieczność wykonania naprawy i konserwacji sprzętu radiolokacyjnego BRIDGEMASTER E i VISIONMASTER FT oraz ich części i podzespołów jako jednego z elementów istotnych dla systemu obrony państwa powoduje, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i zastosowanie możliwości skrócenia terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu jak i terminu składania ofert dla przetargu ograniczonego zgodnie z art. 411 ust. 7 oraz ust. 16 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2024.1320 ze zm.).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50800000 Diverse Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50842000 Reparatur und Wartung von Waffensystemen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Usługa - wykonanie napraw i konserwacji sprzętu radiolokacyjnego BRIDGEMASTER E i VISIONMASTER FT oraz ich części i podzespołów w latach 2026-2030
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania napraw i konserwacji sprzętu radiolokacyjnego BRIDGEMASTER E i VISIONMASTER FT oraz ich części i podzespołów w latach 2026-2030: 1) w roku 2026 - wsparcie eksploatacji zgodnie z poniższym zakresem: a) naprawy, b) oceny stanu technicznego, c) montaż i demontaż elementów systemu radarowego, d) wsparcie czynności OO-2 oraz wykonanie konserwacji wykraczających poza kompetencje etatowej załogi tj.: konserwacja płyt głównych bloku procesora, konserwacja elementów nadawczo-odbiorczych, konserwacja złącza obrotowego i układu anteny, e) modyfikacje SpW w tym aktualizacja Dokumentacji Technicznej, f) monitorowanie i pielęgnacja oprogramowania, g) prowadzenie statystyk eksploatacyjnych, h) wsparcie eksploatacji drogą elektroniczną. 2) w roku 2027 - wsparcie eksploatacji zgodnie z poniższym zakresem: a) naprawy, b) oceny stanu technicznego, c) montaż i demontaż elementów systemu radarowego, d) wsparcie czynności OO-2 oraz wykonanie konserwacji wykraczających poza kompetencje etatowej załogi tj.: konserwacja płyt głównych bloku procesora, konserwacja elementów nadawczo-odbiorczych, konserwacja złącza obrotowego i układu anteny, e) modyfikacje SpW w tym aktualizacja Dokumentacji Technicznej, f) monitorowanie i pielęgnacja oprogramowania, g) prowadzenie statystyk eksploatacyjnych, h) wsparcie eksploatacji drogą elektroniczną. 3) w roku 2028 – wsparcie eksploatacji zgodnie z poniższym zakresem: a) naprawy, b) oceny stanu technicznego, c) montaż i demontaż elementów systemu radarowego, d) wsparcie czynności OO-2 oraz wykonanie konserwacji wykraczających poza kompetencje etatowej załogi tj.: konserwacja płyt głównych bloku procesora, konserwacja elementów nadawczo-odbiorczych, konserwacja złącza obrotowego i układu anteny, e) modyfikacje SpW w tym aktualizacja Dokumentacji Technicznej, f) monitorowanie i pielęgnacja oprogramowania, g) prowadzenie statystyk eksploatacyjnych, h) wsparcie eksploatacji drogą elektroniczną. 4) w roku 2029 – wsparcie eksploatacji zgodnie z poniższym zakresem: a) naprawy, b) oceny stanu technicznego, c) montaż i demontaż elementów systemu radarowego, d) wsparcie czynności OO-2 oraz wykonanie konserwacji wykraczających poza kompetencje etatowej załogi tj.: konserwacja płyt głównych bloku procesora, konserwacja elementów nadawczo-odbiorczych, konserwacja złącza obrotowego i układu anteny, e) modyfikacje SpW w tym aktualizacja Dokumentacji Technicznej, f) monitorowanie i pielęgnacja oprogramowania, g) prowadzenie statystyk eksploatacyjnych, h) wsparcie eksploatacji drogą elektroniczną. 5) w roku 2030 – wsparcie eksploatacji zgodnie z poniższym zakresem: a) naprawy, b) oceny stanu technicznego, c) montaż i demontaż elementów systemu radarowego, d) wsparcie czynności OO-2 oraz wykonanie konserwacji wykraczających poza kompetencje etatowej załogi tj.: konserwacja płyt głównych bloku procesora, konserwacja elementów nadawczo-odbiorczych, konserwacja złącza obrotowego i układu anteny, e) modyfikacje SpW w tym aktualizacja Dokumentacji Technicznej, f) monitorowanie i pielęgnacja oprogramowania, g) prowadzenie statystyk eksploatacyjnych, h) wsparcie eksploatacji drogą elektroniczną, wykonana zgodnie z dokumentami zamówienia. Szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia i kryteriów oceny ofert zostaną zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która wraz z opisem przedmiotu zamówienia zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.