See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gryficka Grupa Zakupowa. Kompleksowa dostawa gazu ziemnego w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2027r.
Beschreibung: 1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Powiat Gryficki działający przez Pełnomocnika 2. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego – dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E wraz z usługą dystrybucji oraz dostawa gazu ziemnego zaazotowanego o symbolu Ls wraz z usługą dystrybucji. 3. Łączna prognozowana ilość paliwa gazowego dla sześciu (6) to 67 654 792,00 kWh. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Szacowana wielkość przedmiotu zamówienia ustalona została w oparciu o dane historyczne (dotychczasowe zużycie w obiektach w okresie ostatnich 12 m-cy, przy uwzględnieniu możliwych zmian w użytkowaniu obiektów). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru np. ze względu na warunki pogodowe, których zamawiający nie jest w stanie przewidzieć. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości paliwa gazowego nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość gazu oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. 4. Zamówienie udzielone zostanie w sześciu (6) częściach 5. Szczegóły dotyczące zużycia paliwa gazowego, parametrów dystrybucyjnych w poszczególnych PPG opisane zostały w Załącznikach nr od 1a do 1f do SWZ - Wykaz punktów poboru PPG. Odbiorcy nie są związani umowami / ofertami promocyjnymi. 6. Zamawiający informuje, że w przypadku jeśli Operator Systemu Dystrybucyjnego w momencie zgłaszania umowy do realizacji zakwestionuje grupy taryfowe wskazane w postępowaniu, to zamawiający wyrażają zgodę na dostosowanie grup taryfowych do obowiązujących u OSD. 7. Zamawiający informuje, iż standardy jakościowe dostawy gazu ziemnego odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia opisują i regulują Taryfa OSD, ustawa Pe oraz przepisy wykonawcze. 8. Zamawiający zastosuje art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj., w pierwszej kolejności dokona, badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu
Interne Kennung: PGK/02/2025/GAZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E rok 2026 - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 28 217 597 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 143 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1a do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1a do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: Część 1 zamówienia
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E rok 2026 – brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 3 884 835 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 39 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r
Interne Kennung: Część 2 zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia - Kompleksowa dostawa gazu ziemnego zaazotowanego o symbolu Ls rok 2026 - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego zaazotowanego o symbolu Ls o szacowanym wolumenie – 2 812 534 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 18 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w którym odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1c do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1c do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Interne Kennung: Część 3 zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego zaazotowanego o symbolu Ls rok 2026 – brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu zaazotowanego o symbolu Ls o szacowanym wolumenie – 638 478 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 2 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r
Interne Kennung: Część 4 zamówienia
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E rok 2027 - ochrona taryfowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 28 217 334 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 143 szt. 3. Postępowaniem objęto PPG, w których odbiorca: 1) podlega ochronie taryfowej, tj. odbiorcy o których mowa w art. 62b ust.1 pkt 2 Ustawy Pe oraz 2) ma wolumen mieszany – w danym obiekcie tylko część wolumenu podlega ochronie taryfowej 4. W Załączniku nr 1e do SWZ zamawiający wskazał, w odniesieniu do którego PPG mają zastosowanie przepisy art. 62b i wg jakiego wskaźnika procentowego. 5. Zamawiający (odbiorcy) wraz z podpisaniem umowy z wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, złożą stosowne Oświadczenia odbiorcy paliw gazowych (z art. 62ba i / lub art. 62bb Ustawy Pe) wg wzoru ustanowionego w Rozporządzeniu w sprawie ochrony odbiorców gazu. 6. Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania zamieszcza informacyjnie Oświadczenia, które odbiorcy złożyli do obowiązującej obecnie umowy i których treść może być odmienna od danych w Załączniku nr 1e do SWZ, co wynikać może ze zmiany kwalifikacji. 7. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1e do SWZ. 8. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r
Interne Kennung: Część 5 zamówienia
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 zamówienia – Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E rok 2027 – brak ochrony
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E o szacowanym wolumenie – 3 884 014 kWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość PPG - 39 szt. 3. Szczegółowy opis PPG zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1f do SWZ. 4. Kompleksowe dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Interne Kennung: Część 6 zamówienia