2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fræsede Indpassere
Beschreibung: Banedanmark gennemfører udbud af Fræsede Indpassere til brug for vedligehold af jernbane. En fræset indpasser er et skinnestykke, som har fået fræset et højdeslid, sideslid eller en kombination heraf på skinnehovedet, som følge af krav om maksimal slid-forskel mellem skinnestykker. Banedanmark har to typer af fræsede Indpassere: Én type hvor sliddet er ens i hele skinnelængden, og én type hvor sliddet er faldende i længderetning.
Interne Kennung: 2024-19747
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34941000 Schienen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34940000 Eisenbahnmaterial, 34941200 Schienengleise, 34941600 Gleisverbinder, 34946100 Gleisbaumaterial, 34946110 Eisenbahnschienen, 34946120 Eisenbahnausrüstung, 60210000 Öffentlicher Schienentransport/öffentliche Schienenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0000