2. Verfahren
Verfahren
Titel: Larm & Bevakningstjänster samt Parkeringsövervakning
Beschreibung: Värnamo kommun och GUVAB ( GUVAB= Gummifabriken Värnamo AB) behov av mottagande av larm till bevakningsföretagets larmcentral, bevakningstjänster, ordningsvakter för fastighetsbevakning, utryckningar på inbrottslarm, överfallslarm, rondering, parkeringsövervakning (parkeringsövervakning gäller ej för GUVAB) mm. Idag finns även avtal med SOS vad gäller larmmottagning.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rondering Väktare, Larm, utryckning, Trygghetsbesök och övrigt, Ordningsvakt plus Låsning, Skyddsvakt
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91330:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31625000 Einbruchs- und Feuermelder, 31625200 Brandmeldeanlagen, 31625300 Einbruchmeldeanlagen, 75240000 Mit öffentlicher Sicherheit und Ordnung verbundene Dienstleistungen, 79714000 Überwachungsdienste, 79713000 Bewachungsdienste, 79711000 Überwachung von Alarmanlagen
Los: LOT-0002
Titel: Parkeringsövervakning
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91330:Lot:2