572398-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Hulladékok kezelése, szállítása az áramhálózaton
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hulladékok kezelése, szállítása az áramhálózaton
Beschreibung: Az MVM Démász Áramhálózati Kft., és az MVM Émász Áramhálózati Kft. (továbbiakban együttesen: Ajánlatkérők) tevékenységével Az MVM Démász Áramhálózati Kft., és az MVM Émász Áramhálózati Kft. (továbbiakban együttesen: Ajánlatkérők) tevékenységével összefüggésben szolgáltatási területein képződött (ideértve a megbízásából munkát végző külső vállalkozók tevékenységét is) veszélyes és nem veszélyes hulladékok jogszabályi előírásoknak megfelelő átvétele, szállítása és kezelése, valamint ehhez kapcsolódóan hulladékgyűjtő edényzet biztosítása, rakodása, továbbá teljeskörű hulladék-koordináció
Interne Kennung: EKR000885362026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Értékelési szempont: a legjobb ár-érték arány, Pontszám: 0-10 pont; 0 pont a legkedvezőtlenebb, 10 pont a legkedvezőbb érték. Értékelési módszer: 1. Ajánlati ár fordított arányosítás, 2. - 3. egyenes arányosítás a KH útmutatójában megadottak szerint. Ajánlattevőnek a szakember nevével kapcsolatos nyilatkozata szakmai ajánlatnak minősül. lsd. Részletesen a Dokumentációban. Ajánlatkérő a Kbt. 87. § (6) bekezdése alapján fenntartja annak a lehetőségét, hogy az első ajánlatok beérkezését követően úgy dönt, hogy nem tart tárgyalást, hanem a benyújtott ajánlatok bírálatával és értékelésével befejezi az eljárást. Ebben az esetben döntéséről haladéktalanul értesíti az ajánlattevőket, az ajánlattevő ajánlati kötöttsége az értesítés ajánlatkérő általi megküldésével áll be. Mindkettő rész esetében: A részvételi jelentkezések felbontása a Kbt. 68. § a szerint történik. A részvételi jelentkezéseket tartalmazó iratok felbontását az EKR a részvételi határidő lejártát követően, hatvan perccel később kezdi meg 424/2017. (XII.19.) Korm. rend. 15. § (2) bek.)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Hulladékok kezelése, szállítása - Démász
Beschreibung: Az MVM Démász Áramhálózati Kft. (továbbiakban: Ajánlatkérő vagy AK) tevékenységével összefüggésben szolgáltatási területén képződött (ideértve a megbízásából munkát végző külső vállalkozók tevékenységét is) veszélyes és nem veszélyes hulladékok jogszabályi előírásoknak megfelelő átvétele, szállítása és kezelése, valamint ehhez kapcsolódóan hulladékgyűjtő edényzet biztosítása, rakodása, továbbá teljeskörű hulladék-koordináció. Nyertes Ajánlattevőnek (Továbbiakban Ajánlattevő) a hulladékot az Ajánlatkérők telephelyein üzemeltetett hulladék gyűjtőhelyein, továbbá – feladatellátás sajátosságaira tekintettel – az egyedi kivitelezési helyszínekhez igazodóan megszervezett módon, szolgáltatási területén található alállomásokban, és egyedi kivitelezési helyszíneken, valamint az Ajánlattevő által kijelölt hulladékátvevő telephelyein kell átvennie. Az átvétel után Ajánlattevő, mint hulladékbirtokos felel a hulladék kezeléséért. Az elszállítási helyszínek az Ajánlatkérők telephelyi hulladék gyűjtőhelyei, és szolgáltatási területén alállomásai és bármilyen egyéb kivitelezési hely lehet: Szolgáltatási terület az MVM Démász Áramhálózati Kft. esetében Bács-Kiskun, Békés, Csongrád-Csanád, Pest vármegye kis része, részletesen az elosztói szabályzatokban meghatározva: Elosztói üzletszabályzat és ÁSZF (mvmhalozat.hu/aram) Keretösszeg összesen nettó 448 284 311 Ft .Ajánlatkérő a keretszerződést a hatálybalépésétől számított 24 hónapra kívánja megkötni, de legfeljebb a keretszerződésben foglalt keretösszeg teljes felhasználásáig. Ajánlatkérő a keretszerződésben foglalt keretösszeg 70%-os mértékéig vállal lehívási kötelezettséget. Szolgáltatás tárgya, mennyisége és teljesítési határidők Tájékoztató jellegű mennyiségi adatai (korábbi tapasztalatok alapján) Hulladék szállítás, átvétel mennyisége 2 évre: 10 326 041 kg. Részletes a Műszaki leírás 3. sz. mellékletében. HAK / Hulladék megnevezés / Várható mennyiség / [kg/ 2 év] (az alábbiakban a főbb mennyiségek láthatók, teljes lista a műszaki leírásban): 170101 Betontörmelék 6 233 617 170204* Bontott faoszlop 803 486 170904 Kevert építési-bontási hulladék (higanytól, PCB-től, egyéb veszélyes hulladéktól mentes!) 653 550 170411 Alu/acél (ACSR) légvezeték hulladék 539 391 170405 Egyéb nem csak acéltartalmú hulladék (pl: egyéb idegen anyag tartalom, porcelán stb. kezelést igényel) 438 067 160213* Halogénvegyületeket NEM tartalmazó selejt transzformátor 425 253 170411 Alumínium légvezeték (pl: csupasz vezeték) 298 424 170103 Szigetelő porcelánok 175 803 170405 Adagolható vahulladék (kisebb 0,5x0,5x1,5 m) 153 206 170411 Szigetelt alumínium légvezeték hulladék 138 029 170411 Alumínium földkábel hulladék 62 232 160214 Selejt fogyasztásmérő (1 fázisú) 56 819 160214 Selejt fogyasztásmérő (3 fázisú) 50 504 150103 Fa csomagolási hulladék (pl:dob, raklap) 41 790 170407 Vegyes fémhulladék 40 816 160213* Selejt elektromos fogyasztásmérő 31 999 170203 Nem hasznosítható műanyag (pl: kábelnyúzalék, mérőszekrény) 28 933 080409* Epoxi szigetelő 23 008 130205* Fáradt olaj 21 864 170503* Olajjal szennyezett föld, kő, kavics 21 070 Kiegészítő szolgáltatások 2 évre: - Szállítást megelőzően hulladék összegyűjtése (pl.: telephelyeink környezetében felhagyott vegyes hulladék) 4 db - Olajleválasztókból, aknákból, belső üzemi csatornákból ipari szennyvíz szippantása és átmosás 2 db - Zúzdás papírok, selejtezendő elektronikus adattároló átvétele, igazolt megsemmisítése, - amennyiben nem tartoznak a koncessziós hulladékok körébe. 2 db • Teljeskörű hulladék-koordináció része az Ajánlattevő által nyújtott szolgáltatásnak, alatta kell érteni a szállításszervezést, a szállítási és gyűjtőedény igények feldolgozását és nyomonkövetését, kapcsolattartást az igénylőkkel, szállítókkal, átvevő telephelyekkel, megvalósult szállítások utánkövetését mind az Ajánlattevő mind a MOHU és alvállalkozóik által végzett szolgáltatások tekintetében, a vonatkozó szoftverek alkalmazását (MOHU partnerportál, és az Ajánlatkérő által biztosított hulladékkövető alkalmazás), a szállítási dokumentumok megküldését elektronikus úton a havi elszámolásnál, papír alapon évente egyszer, illetve minden a műszaki leírásban és a későbbi szakaszokban felsorolt egyéb feladatot. • AK megrendelését követően az Ajánlattevő köteles 5 munkanapon belül vagy az igényelt szállítási napon (különös tekintettel a kivitelezési egyedi helyszínekre) a hulladékot elszállítani, illetve a szerződés tárgyát képező szolgáltatást nyújtani. Edényzetek, eszközök biztosítása • A veszélyes és nem veszélyes hulladék gyűjtéséhez a jogszabályoknak és a hulladék jellegének, mennyiségének, valamint a gyűjtőhely méretének megfelelő gyűjtőedények biztosításáról (kihelyezéséről, csere gyűjtőedényekről) minden esetben Ajánlattevőnek kell gondoskodnia • 1 db Bálázógép berendezés biztosítása (Szeged Pulz utca 42. szám). Ajánlattevő feladata a szervíz és az általános karbantartás. Továbbá az Ajánlattevő köteles a Ajánlatkérők által kijelölt személyt a berendezés kezelésére kioktatni. • Amennyiben az elszállítás raklapon történik, úgy Ajánlattevő köteles megfelelő mennyiségű és minőségű (nem törött, rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotú) csereraklapot biztosítani Ajánlatkérők részére Szállítás és átvétel feltételei: • A rakodáshoz segéd személyeket az Ajánlattevőnek kell biztosítani. A rakodáshoz és szállításhoz szükséges eszközök, gépek, járművek biztosítása az Ajánlattevő feladata. • A különböző hulladéktípusok egy fordulóban történő szállítása megengedett, figyelembe véve a csomagoló edényzeteket, a hulladékok veszélyeit és az ADR előírásokat. A fix áras szállítási és átvételi díjakra évente egy alkalommal maximum az előző 12 hónapra vonatkoztatott KSH által hivatalosan közzétett ipari termelői árindexének megfelelő árváltozás érvényesíthető a KSH által történt hivatalos közzétételt követő negyedév 1.napjától. Folytatás:BT-300 További információ
Interne Kennung: EKR000885362026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513500 Aufbereitung und Entsorgung von flüssigen Abfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Los: LOT-0002
Titel: Hulladékok kezelése, szállítása - Émász
Beschreibung: Az MVM Émász Áramhálózati Kft. (továbbiakban: Ajánlatkérő vagy AK) tevékenységével összefüggésben szolgáltatási területén képződött (ideértve a megbízásából munkát végző külső vállalkozók tevékenységét is) veszélyes és nem veszélyes hulladékok jogszabályi előírásoknak megfelelő átvétele, szállítása és kezelése, valamint ehhez kapcsolódóan hulladékgyűjtő edényzet biztosítása, rakodása, továbbá teljeskörű hulladék-koordináció. Nyertes Ajánlattevőnek (Továbbiakban Ajánlattevő) a hulladékot az Ajánlatkérők telephelyein üzemeltetett hulladék gyűjtőhelyein, továbbá – feladatellátás sajátosságaira tekintettel – az egyedi kivitelezési helyszínekhez igazodóan megszervezett módon, szolgáltatási területén található alállomásokban, és egyedi kivitelezési helyszíneken, valamint az Ajánlattevő által kijelölt hulladékátvevő telephelyein kell átvennie. Az átvétel után Ajánlattevő, mint hulladékbirtokos felel a hulladék kezeléséért. Az elszállítási helyszínek a Ajánlatkérők telephelyi hulladék gyűjtőhelyei, és szolgáltatási területén alállomásai és bármilyen egyéb kivitelezési hely lehet: Szolgáltatási terület az MVM Émász Áramhálózati Kft. esetében Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves vármegye, valamint kis részben Jász-Nagykun-Szolnok és Pest vármegye, részletesen az elosztói szabályzatokban meghatározva: Üzletszabályzat (mvmemaszhalozat.hu) Keretösszeg összesen nettó 274 752 415 Ft .Ajánlatkérő a keretszerződést a hatálybalépésétől számított 24 hónapra kívánja megkötni, de legfeljebb a keretszerződésben foglalt keretösszeg teljes felhasználásáig. Ajánlatkérő a keretszerződésben foglalt keretösszeg 70%-os mértékéig vállal lehívási kötelezettséget. Szolgáltatás tárgya, mennyisége és teljesítési határidők Tájékoztató jellegű mennyiségi adatai (korábbi tapasztalatok alapján) Hulladék szállítás, átvétel mennyisége 2 évre: 7 552 997 kg. Részletesen a Műszaki leírás 6. sz. mellékletében. HAK / Hulladék megnevezés / Várható mennyiség kg/ 2 év (az alábbiakban a főbb mennyiségek láthatók, teljes lista a műszaki leírásban): 170101 Beton villanyoszlop 2 666 980 170101 Betontörmelék 1 451 770 170904 Kevert építési-bontási hulladék (higanytók, PCB-től, egyéb veszélyes hulladéktól mentes!) 875 310 170504 Föld hulladék 748 380 170101 Betongyám 500 250 170204* Bontott faoszlop 222 830 170405 Adagolható vahulladék (kisebb 0,5x0,5x1,5 m) 162 357 170411 Alumínium légvezeték vasszálas 54 295 160213* Halogénvegyületeket NEM tartalmazó selejt transzformátor 149 026 170503* Olajjal szennyezett föld, kő, kavics 125 720 170103 Szigetelő porcelánok 105 337 170904 Vegyes ipari hulladék 67 700 160214 Selejt fogyasztásmérő 66 060 170411 Szigetelt alumínium légvezeték hulladék 64 514 170411 Alumínium légvezeték (pl: csupasz vezeték) 62 953 170303* Szénkátrány és kátránytermék 22 480 170405 Laza acélhulladék (vaslemez hálózatról, vaslemez építési, bontási) 17 284 130307* Transzformátor olaj 13 394 170203 Műanyag hulladék 9 356 170411 Alumínium földkábel hulladék 8 703 Kiegészítő szolgáltatások 2 évre: - Szállítást megelőzően hulladék összegyűjtése (pl.: telephelyeink környezetében felhagyott vegyes hulladék) 4 db - Olajleválasztókból, aknákból, belső üzemi csatornákból ipari szennyvíz szippantása és átmosás 8 db - Zúzdás papírok, selejtezendő elektronikus adattároló átvétele, igazolt megsemmisítése, - amennyiben nem tartoznak a koncessziós hulladékok körébe. 2 db • Teljeskörű hulladék-koordináció része az Ajánlattevő által nyújtott szolgáltatásnak, alatta kell érteni a szállításszervezést, a szállítási és gyűjtőedény igények feldolgozását és nyomonkövetését, kapcsolattartást az igénylőkkel, szállítókkal, átvevő telephelyekkel, megvalósult szállítások utánkövetését mind az Ajánlattevő mind a MOHU és alvállalkozóik által végzett szolgáltatások tekintetében, a vonatkozó szoftverek alkalmazását (MOHU partnerportál, és az Ajánlatkérő által biztosított hulladékkövető alkalmazás), a szállítási dokumentumok megküldését elektronikus úton a havi elszámolásnál, papír alapon évente egyszer, illetve minden a műszaki leírásban és a későbbi szakaszokban felsorolt egyéb feladatot. • AK megrendelését követően az Ajánlattevő köteles 5 munkanapon belül vagy az igényelt szállítási napon (különös tekintettel a kivitelezési egyedi helyszínekre) a hulladékot elszállítani, illetve a szerződés tárgyát képező szolgáltatást nyújtani. Edényzetek, eszközök biztosítása • A veszélyes és nem veszélyes hulladék gyűjtéséhez a jogszabályoknak és a hulladék jellegének, mennyiségének, valamint a gyűjtőhely méretének megfelelő gyűjtőedények biztosításáról (kihelyezéséről, csere gyűjtőedényekről) minden esetben Ajánlattevőnek kell gondoskodnia • Amennyiben az elszállítás raklapon történik, úgy Ajánlattevő köteles megfelelő mennyiségű és minőségű (nem törött, rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotú) csereraklapot biztosítani Ajánlatkérők részére Szállítás és átvétel feltételei: • A rakodáshoz segéd személyeket az Ajánlattevőnek kell biztosítani, a hulladékgyűjtő edényből a szállító edényzetbe való átrakodás Ajánlattevő feladata. A rakodáshoz és szállításhoz szükséges valamennyi eszközök, gépek, járművek biztosítása az Ajánlattevő feladata. • A különböző hulladéktípusok egy fordulóban történő szállítása megengedett, figyelembe véve a csomagoló edényzeteket, a hulladékok veszélyeit és az ADR előírásokat. A fix áras szállítási és átvételi díjakra évente egy alkalommal maximum az előző 12 hónapra vonatkoztatott KSH által hivatalosan közzétett ipari termelői árindexének megfelelő árváltozás érvényesíthető a KSH által történt hivatalos közzétételt követő negyedév 1.napjától. Folytatás:BT-300 További információ
Interne Kennung: EKR000885362026/2