2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji AQUARIUS przy alei Wojciecha Korfantego 18 w Zabrzu realizowany w ramach projektu: „Czyste Zabrze – transformacja energetyczna miasta. Użyteczność publiczna – etap I” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji AQUARIUS przy alei Wojciecha Korfantego 18 w Zabrzu realizowany w ramach projektu: „Czyste Zabrze – transformacja energetyczna miasta. Użyteczność publiczna – etap I” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie FESL.10.06 „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii”. Zamówienie polega na wykonaniu instalacji fotowoltaicznej montowanej na konstrukcji typu carport. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje: a)budowę wiat samochodowych z instalacją fotowoltaiczną, b)budowę magazynu energii, c)zagospodarowanie terenu. Instalację fotowoltaiczną stanowić będą: a)moduły fotowoltaiczne szkło-szkło montowane na konstrukcji zadaszeń parkingowych, b) falowniki fotowoltaiczne współpracujące z modułami fotowoltaicznymi, c)optymalizatory mocy na modułach fotowoltaicznych, d) rozdzielnice fotowoltaiczne prądu stałego (RDC), e) rozdzielnica fotowoltaiczna prądu zmiennego (RPV), f)wyposażenie rozdzielnic nN i SN obiektu na potrzeby instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii, g)okablowanie prądu stałego (DC) i zmiennego (AC), h)zintegrowany System Zarządzania Energią, i) magazyn energii, j)układ telemechaniki, k)układy pomiarowe energii netto i brutto. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Cz. III SWZ, dokumentacja projektowa oraz Projektowane postanowienia umowy. II. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 Pzp. UWAGA: W niniejszym postępowaniu najpierw dokonane zostanie badanie i ocena ofert, a następnie zostanie dokonana kwalifikacja podmiotowa Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu (art. 139 Pzp).
Vorherige Bekanntmachung: 784423-2025
Interne Kennung: BZP.271.56.2025.IK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45232200 Arbeiten in Verbindung mit Starkstromleitungen, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223110 Installation von Metallkonstruktionen, 45262350 Arbeiten mit nicht verstärktem Beton, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233226 Bau von Zufahrtstraßen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji AQUARIUS przy alei Wojciecha Korfantego 18 w Zabrzu realizowany w ramach projektu: „Czyste Zabrze – transformacja energetyczna miasta. Użyteczność publiczna – etap I” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Zamówienie polega na wykonaniu instalacji fotowoltaicznej montowanej na konstrukcji typu carport. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje: a)budowę wiat samochodowych z instalacją fotowoltaiczną, b)budowę magazynu energii, c)zagospodarowanie terenu. Instalację fotowoltaiczną stanowić będą: a)moduły fotowoltaiczne szkło-szkło montowane na konstrukcji zadaszeń parkingowych, b)falowniki fotowoltaiczne współpracujące z modułami fotowoltaicznymi, c)optymalizatory mocy na modułach fotowoltaicznych, d)rozdzielnice fotowoltaiczne prądu stałego (RDC), e)rozdzielnica fotowoltaiczna prądu zmiennego (RPV), f)wyposażenie rozdzielnic nN i SN obiektu na potrzeby instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii, g)okablowanie prądu stałego (DC) i zmiennego (AC), h)zintegrowany System Zarządzania Energią, i)magazyn energii, j)układ telemechaniki, k)układy pomiarowe energii netto i brutto. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Część III SWZ, dokumentacja projektowa oraz Projektowane postanowienia umowy. II. Zamawiający wymaga, aby dostarczony przez Wykonawcę sprzęt/materiały był zgodny z wymaganiami określonymi w dokumentacji postępowania i na potwierdzenie Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dołączył do oferty następujące przedmiotowe środki dowodowe: 1. Certyfikaty wydane przez niezależną jednostkę certyfikującą: a) W celu potwierdzenia jakości ofertowanych produktów: moduły fotowoltaiczne: – certyfikaty na zgodność modułów fotowoltaicznych z normami: PN-EN 61215:2016 lub równoważną (Certyfikat lub Atestacja), PN-EN 61730:2016 lub równoważną (Certyfikat lub Atestacja), - certyfikat ISO 9001 lub równoważny posiadany przez Producenta modułów fotowoltaicznych. b) W celu potwierdzenia jakości ofertowanej konstrukcji zadaszeń miejsc postojowych: - certyfikat CE na zgodność z normą PN-EN 1090 lub równoważną w klasie EXC2 posiadany przez Producenta konstrukcji, Uwaga do pkt 1.: Certyfikat wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą, w przypadku Atestacji – dokument wystawiony/wydany przez uprawiony podmiot. 2. Karty katalogowe wystawione/wydane przez producenta: a) W celu potwierdzenia spełnienia wymagań dla modułów fotowoltaicznych – Karty katalogowe modułów fotowoltaicznych; b) W celu potwierdzenia spełnienia wymagań dla falowników fotowoltaicznych – Karty katalogowe falowników fotowoltaicznych. c) W celu potwierdzenia spełnienia wymagań dla magazynu energii fotowoltaicznych – Karty katalogowe magazynu energii. 3. Raport klasyfikacyjny: W celu potwierdzenia spełnienia wymagań dla modułów fotowoltaicznych w zakresie reakcji na ogień – Raport klasyfikacyjny w zakresie reakcji na ogień wg PN-EN 13501-1 lub równoważny wydany przez uprawiony podmiot; 4. Świadectwo Deklaracji Środowiskowej: W celu potwierdzenia spełnienia wymagań dla modułów fotowoltaicznych w zakresie Deklaracji środowiskowej dla zastosowanych modułów - Świadectwo Deklaracji Środowiskowej III Typu wg PN-EN 15804 lub równoważny wydany przez uprawiony podmiot; Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym Wykonawca przekazuje wraz z tłumaczeniem na język polski. W przypadku, jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone środki dowodowe będą niekompletne, zgodnie z art. 107 Pzp Zamawiający przewiduje wezwanie Wykonawcy do ich złożenia lub uzupełniania. III. Wykaz podmiotowych środków dowodowych. Zgodnie z art. 126 ust. 1 Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia, w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, wskazanych w Rozdziale VIII SWZ. 1. W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych: A) wykazu zadań wykonanych w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zadania zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy zostały one wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego zostały wykonane. W przypadku wykazywania się przez Wykonawcę doświadczeniem nabytym w ramach realizacji roboty budowlanej przy danym zadaniu Wykonawca wykazuje dodatkowo miejsce realizacji a zamiast przedmiotu wskazuje rodzaj zamówienia. Jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy. Wzór Wykazu zadań stanowi załącznik nr 7 do SWZ. B) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór Wykazu osób – zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ. Jednocześnie Zamawiający informuje, iż Wykonawca może złożyć wykazy, informacje czy oświadczenia także na własnych drukach pod warunkiem, że odpowiadają zakresowi informacji, których Zamawiający żąda we wspomnianych dokumentach.
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen