2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kv. Bjurö 3 AB04 - Hus
Beschreibung: Projektet omfattar nyproduktion av 158 lägenheter samt 2 st lokaler. Lägenheterna fördelas på 2 huskroppar utmed Magelungsvägen samt Ullerudsbacken. Husen är i huvudsak 6 - 7 våningar mot gatan. Markentreprenad och APO-entreprenad upphandlas som separata entreprenader. Detaljerade uppgifter om objektet och entreprenadens omfattning framgår av förfrågningsunderlaget i övrigt
Interne Kennung: FB 2026/642
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211100 Bauarbeiten für Wohnhäuser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211300 Bau kompletter Wohnhäuser, 45211340 Bau von Mehrfamilienhäusern, 45211341 Bau von Wohnungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Kv. Bjurö 3 AB04 - Hus