572598-2026 - Ergebnis
Rumänien – Brennholz – FURNIZARE LEMN DE FOC ESENTA TARE LOT 1-3, AN 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE LEMN DE FOC ESENTA TARE LOT 1-3, AN 2026-2027
Beschreibung: Achizitie lemn de foc esenta tare pentru incalzirea pe timpul iernii a cladirilor din cadrul centrelor rezidentialel din judeţul Mures aflate în subordinea/structura Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Mures. Se va incheia un acord-cadru pe 11 luni ( iunie 2026 - 30.04.2027) cu 1 operator economic, fara reluarea competitiei - pentru fiecare LOT in parte din cele 3 LOT-uri. Se vor incheia contracte subsecvente pe perioade cuprinse intre 1 luna si 6 luni, in functie de necesitatile autoritatii contractante si de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie, cu respectarea prevederilor Legii 500/2002 si a Ordinului 1792/2002 - pentru fiecare LOT in parte din cele 3 LOT-uri. Durata contractelor subsecvente încheiate poate depăşi durata de valabilitate a acordului-cadru. Valoarea estimata maxima fara TVA a acordului-cadru care face obiectul prezentei proceduri este de 1.593.750,00 lei, cumulat pentru cele 3 LOT-uri. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia conform prezentei proceduri este de 869.318,18 lei, cumulat pentru cele 3 LOT-uri. Livrarea lemnelor de foc esenta tare se va face la sediile beneficiarului, respectiv la serviciile/centrele rezidentiale/casele din subordinea/structura DGASPC Mures, prevazute in Caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 17. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9719809_2026_PAAPD1615299
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03413000 Brennholz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lemn de foc esenta tare
Beschreibung: Achizitia de lemn de foc esenta tare Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 359.318,18 ron.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lemne de foc esenta tare
Beschreibung: Achizitia de lemne de foc esenta tare. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 347.727,27 ron.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Beschreibung: Achizitia de lemn de foc esenta. Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru/celui mai mare contract subsecvent se regasesc in caietul de sarcini. Valoarea celui mai mare contract subsecvent este de 162.272,27 ron.
Interne Kennung: 3