572667-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE 36 LUNI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE 36 LUNI
Beschreibung: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE 36 LUNI. Cantitatile si valorile estimate sunt detaliate in documentul "Cantitatile si valorile estimate ale prezentului lot se regasesc in documentul "Centralizator cantitativ valoric medicamente 7.xlsx.p7s" anexat documentatiei." Necesitatea asigurarii si adaptarii tramentului in conformitate cu nevoile pacientilor internati in Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii „Sf.Maria” Iasi presupune achizitionarea medicamentelor care fac obiectul prezentei proceduri („licitatie deschisa” online intr-o singura etapa (cu incheierea unui acord-cadru cu cinci operatori economici)). Intrucat cazuistica si evolutia pacientilor nu permit estimarea exacta a cantitatilor de medicamente, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 36 luni cu cinci operatori economici. Acordul-cadru de produse se incheie cu fiecare din cei cinci operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista cinci operatori economici. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4701339_2025_PAAPD1561397
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: BLINATUMOMABUM 38 MCG ,10 ML
Beschreibung: Cantitatile si valorile estimate ale prezentului lot se regasesc in documentul "Centralizator cantitativ valoric medicamente 7.xlsx.p7s" anexat documentatiei.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0002
Titel: CLOFARABINUM 1 MG/ML
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: DACARBAZINUM 500MG
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0004
Titel: DEFERASIROXUM 180MG
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33693000 Alle übrigen therapeutischen Mittel
Los: LOT-0005
Titel: EPIRUBICINUM 2 MG/ML - 25 ML
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: ETOPOSIDUM 20MG/ML-5 ML
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: ETOPOSIDUM 20MG/ML-10 ML
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: FACTOR VIII DE COAGULARE UMAN 500 UI
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0009
Titel: FILGRASTIMUM 30MU/0.5ML
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
Los: LOT-0010
Titel: GEMCITABINUM 100 mg/ml
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: IDARUBICINUM 5MG
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: METHOTREXATUM 2,5 MG
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: MOROCTOCOG ALPHA 250 UI
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: NELARABINUM 5MG/ML
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: PACLITAXELUL 6 MG/ML
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: PEGASPARGASUM
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ROMIPLOSTIMUM 250MG (NPLATE)
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: TEMOZOLOMIDUM 20 MG
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: TEMOZOLOMIDUM 140MG
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: TEMOZOLOMIDUM 180MG
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: VINBLASTINUM 1 MG/ML 10 ML
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: VINCRISTINUM 1 MG -10 ML
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: ELTROMBOPAG 25 MG
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0024
Titel: ELTROMBOPAG 50 MG
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: ECULIZUMABUM 300 mg / 30ml
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33650000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung, Impfstoffe, Antineoplastika und Immunmodulatoren
Los: LOT-0026
Titel: IMUNOGLOBULINA UMANA 5G/50ML(100MG/ML)
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline
Los: LOT-0027
Titel: MORPHINUM 20MG/ML
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0028
Titel: URAPIDILUM 25 MG
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Los: LOT-0029
Titel: CALCII FOLINAS 10 mg/ml - 10 ML SOL. INJ./PERF.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: CALCII FOLINAS 10 mg/ml - 20 ML SOL. INJ./PERF.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: CALCII FOLINAS 10 mg/ml - 35 ML SOL. INJ./PERF.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: NIFEDIPINUM 20 MG
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 33622700 Calciumkanalblocker
Los: LOT-0033
Titel: OCTREOTIDUM (SANDOSTATIN)0.1MG/ML
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 33642100 Hypophysen- und Hypothalamushormone und Analoga
Los: LOT-0034
Titel: FLUTICASONUM PROPIONAT 50 μg/ doza INHALER CFC-Free
Interne Kennung: 34
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0035
Titel: DEXAMETHASONUM SOL. INJ. 4MG/ML
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0036
Titel: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM 1000 mg/200 mg pulb sol inj
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0037
Titel: ACIDUM FOLICUM 5MG
Interne Kennung: 37
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Los: LOT-0038
Titel: PREDNISONUM 5MG
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: ACIDUM TRANEXAMICUM 100 mg/ml 5 ml
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: SUGAMMADEX 100 MG/ML
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Solutie enterala orala îmbogatita energetic,completa din punct de vedere nutritional, destinat nutritiei enterale a copiilor în vârsta de 1 - 12 ani (tip Nutrinidrink)
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 33692300 Enterale Nahrungsmittel
Los: LOT-0042
Titel: VITAMINE LIPOSOLUBILE LICHID
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 15880000 Besondere Nahrungsmittel
Los: LOT-0043
Titel: VITAMINE LIPOSOLUBILE COMPRIMATE
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: COMBINATII - soluţie pentru dializă peritoneală 15 g glucoză în 1000 ml soluție (PREPARATE PENTRU DIALIZA PERITONEALA SOLUTII HIPERTONE tip CAPD/DPCA 2)
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33692800 Dialyselösungen
Los: LOT-0045
Titel: HYDROCORTISONUM (ALKINDI) 0.5MG X 50CPS
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: LEVOTHYROXINUM 100mcg/5ml, 75 ML
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: SALBUTAMOLUM 4MG
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: TINZAPARINUM 10000UI
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0049
Titel: TOLPERISONUM 50MG
Interne Kennung: 49
Haupteinstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0050
Titel: Combinatii zinc bacitracină/sulfat de neomicină 250 UI/ 5000 UI/ g unguent (tip Zinba)
Interne Kennung: 50
Haupteinstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0051
Titel: ARGININA-SORBITOL 50 mg/ml + 100 mg/ml 500 ml
Interne Kennung: 51
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0052
Titel: NATRII CHLORIDUM 58,5 mg/ml
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0053
Titel: CASPOFUNGINUM 50mg
Interne Kennung: 53
Haupteinstufung (cpv): 33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0054
Titel: BRIVARACETAMUM 10mg/ml
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: FACTOR IX DE COAGULARE UMAN 500UI-NONACOG ALPHA 500UI-TIP BENEFIX/ECHIVALENT
Interne Kennung: 55