2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie ex 19 12 12 - luz.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów o kodzie ex19 12 12 frakcja powyżej 80 mm – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w procesie odzysku. Odpady o kodzie ex19 12 12 przygotowane są w formie luzem. 2. Miejscem odbioru odpadów przeznaczonych do przetransportowania i unieszkodliwiania jest teren Instalacji komunalnej, zlokalizowanej w Zakładzie Segregacji i Zagospodarowania Odpadów w Wałbrzychu, ul. Beethovena 43.
Vorherige Bekanntmachung: 378005-2026
Interne Kennung: 21/ZSiZO/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej SWZ. 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza progi unijne, o jakich mowa w art. 3 ustawy Pzp. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 6. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące zamawiania usług. 7. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na umowę o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 Prawa zamówień publicznych wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy Kodeksu pracy przez cały okres realizacji zamówienia osób, wykonujących czynności związane z nadzorem nad pracami objętymi umową oraz obsługi informacyjnej dla Zamawiającego. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób wykonujących wskazane czynności, uprawnienia. Zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów o kodzie 190599 - luz
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odebranych przez Wykonawcę od Zamawiającego odpadów o kodzie ex19 12 12 frakcja powyżej 80 mm – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w procesie odzysku. Odpady o kodzie ex19 12 12 przygotowane są w formie luzem. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakresu obowiązków Wykonawcy, zasady współpracy i wzajemnych rozliczeń Wykonawcy z Zamawiającym zawarte są w Szczegółowym opisie zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. i projekcie umowy stanowiącym załącznikach nr 6 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Pzp. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu przedmiotu zamówienia podstawowego o 20% w stosunku do zamówienia podstawowego i przedłużeniu terminu realizacji umowy maksymalnie o 5 tygodni., na takich samych warunkach jak w umowie dla zamówienia podstawowego. Warunki prawa opcji zostały określone w projekcie umowy stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Maksymalny zakres prawa opcji wynosi 20% wartości zamówienia podstawowego.