2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy komputerów
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest zawarcie umów ramowych na dostawy komputerów, zwanych dalej asortymentem. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 5 zadań: 1) Zadanie nr 1 – Dostawy komputerów; 2) Zadanie nr 2 – Dostawy monitorów; 3) Zadanie nr 3 – Dostawy zestawów komputerowych; 4) Zadanie nr 4 – Dostawy zestawów komputerowych pakietem biurowym; 5) Zadanie nr 5 – Dostawy komputerów z pakietem biurowym. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX/XIXa SWZ oraz załącznik nr 5A-5E do SWZ (odpowiedni do zadania). 4. Zamawiający wymaga zaoferowania przez Wykonawcę, w każdym zadaniu, min. 24 miesięcy okresu gwarancji i rękojmi, licząc od daty podpisania protokołu odbioru ilościowego dostawy. Okres rękojmi nie może być krótszy niż okres gwarancji. 5. Zamawiający, żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanego asortymentu z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia: 1) w zadaniu nr 1: a) Wydruk ze strony (raport potwierdzający spełnienie wymogu 80plus) wraz z adresem podstrony internetowej https://www.clearesult.com/80plus/ potwierdzającej posiadanie certyfikatu przez oferowany zasilacz. W przypadku, kiedy u producenta występuje kilka zasilaczy które są montowane na etapie produkcji w fabryce należy dołączyć wydruki ze strony (potwierdzające spełnienie wymogu 80plus) wraz z adresami podstrony internetowej https://www.clearesult.com/80plus/ potwierdzające posiadanie certyfikatu przez wszystkie zasilacze. b) Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. c) Oświadczenie producenta, że w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w urządzeniu objętym aktywnym wsparciem technicznym, uszkodzony dysk twardy pozostaje u Zamawiającego. W przypadku naprawy poza siedzibą Zamawiającego komputer zostanie przekazany do naprawy bez dysku twardego. d) Certyfikat ISO9001 lub równoważny dla producenta oferowanego komputera, potwierdzający jakość oferowanego asortymentu. e) Deklarację zgodności CE lub równoważną dla oferowanego komputera, potwierdzająca dopuszczenie do rynku UE. 2) w zadaniu nr 2: a) Wydruk ze strony http://tcocertified.com/product-finder/ potwierdzający posiadanie Certyfikatu TCO Certified Edge Displays dla oferowanego modelu monitora, potwierdzający jakość, ergonomie użytkowania oraz przyjazność dla środowiska produktu; b) Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta; c) Deklarację zgodności CE lub równoważną dla oferowanego monitora, potwierdzająca dopuszczenie do rynku UE. 3) Zadanie nr 3 – Dostawy zestawów komputerowych Zadanie nr 4 – Dostawy zestawów komputerowych pakietem biurowym a) Wydruk ze strony (raport potwierdzający spełnienie wymogu 80plus) wraz z adresem podstrony internetowej https://www.clearesult.com/80plus/ potwierdzającej posiadanie certyfikatu przez oferowany zasilacz. W przypadku, kiedy u producenta występuje kilka zasilaczy które są montowane na etapie produkcji w fabryce należy dołączyć wydruki ze strony (potwierdzające spełnienie wymogu 80plus) wraz z adresami podstrony internetowej https://www.clearesult.com/80plus/ potwierdzające posiadanie certyfikatu przez wszystkie zasilacze. b) Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że serwis urządzeń (komputera i monitora) będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. c) Oświadczenie producenta, że w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w urządzeniu objętym aktywnym wsparciem technicznym, uszkodzony dysk twardy pozostaje u Zamawiającego. W przypadku naprawy poza siedzibą Zamawiającego komputer zostanie przekazany do naprawy bez dysku twardego. d) Certyfikat ISO9001 lub równoważny dla producenta oferowanego komputera, potwierdzający jakość oferowanego asortymentu. e) Deklarację zgodności CE lub równoważną dla oferowanego komputera i monitora, potwierdzająca dopuszczenie do rynku UE. f) Wydruk ze strony http://tcocertified.com/product-finder/ potwierdzający posiadanie Certyfikatu TCO Certified Edge Displays dla oferowanego modelu monitora, potwierdzający jakość, ergonomie użytkowania oraz przyjazność dla środowiska produktu. 4) Zadanie nr 5 – Dostawy komputerów z pakietem biurowym a) Wydruk ze strony (raport potwierdzający spełnienie wymogu 80plus) wraz z adresem podstrony internetowej https://www.clearesult.com/80plus/ potwierdzającej posiadanie certyfikatu przez oferowany zasilacz. W przypadku, kiedy u producenta występuje kilka zasilaczy które są montowane na etapie produkcji w fabryce należy dołączyć wydruki ze strony (potwierdzające spełnienie wymogu 80plus) wraz z adresami podstrony internetowej https://www.clearesult.com/80plus/ potwierdzające posiadanie certyfikatu przez wszystkie zasilacze. b) Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że serwis urządzeń będzie realizowany bezpośrednio przez Producenta i/lub we współpracy z Autoryzowanym Partnerem Serwisowym Producenta. c) Oświadczenie producenta, że w przypadku wystąpienia awarii dysku twardego w urządzeniu objętym aktywnym wsparciem technicznym, uszkodzony dysk twardy pozostaje u Zamawiającego. W przypadku naprawy poza siedzibą Zamawiającego komputer zostanie przekazany do naprawy bez dysku twardego. d) Certyfikat ISO9001 lub równoważny dla producenta oferowanego komputera, potwierdzający jakość oferowanego asortymentu. e) Deklarację zgodności CE lub równoważną dla oferowanego komputera, potwierdzająca dopuszczenie do rynku UE. 6. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia określone przez Zamawiającego wymagania. cd. - główne aspekty procedury
Interne Kennung: WZP-2233/26/121/Ł
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w celu zawarcia umowy ramowej na podstawie na podstawie art. 311 ust. 1 pkt 1 ustawy w zw. z art. 132 ustawy w zw. z art. 314 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. 2. Zamawiający (w każdym zadaniu), zgodnie z art. 139 ustawy, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawców, których oferty uzyskają w kryteriach oceny ofert pozycje od 1 do 3, w zakresie braku podstaw wykluczenia. cd. 7. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania 8. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych 9. Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 10. Zamawiający wymaga podania w ofercie Wykonawcy(kol. 4 tabeli załącznika nr 5A-5E do SWZ, odpowiednio do zadania) we wskazanych pozycjach producenta i symbolu/modelu/wersji/ilości punktów/innych danych jednoznacznie identyfikujących oferowany asortyment. W przypadku niewskazania w ofercie danych jednoznacznie identyfikujących oferowany asortyment lub niezłożenia wraz z ofertą załącznika nr 5A-5E do SWZ (odpowiedni do zadania), Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy. Pod nazwą „producent” należy rozumieć nazwę firmy, pod którą sprzedawany jest oferowany asortyment, bądź przedsiębiorcę wprowadzającego towar do obrotu na terytorium RP. 11. Zamawiający wymaga, aby zaoferowane produkty ICT nie obejmowały: 1) produktów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 34 ust.4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67 b ust.15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r., o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa; Niespełnienie powyższego wymagania będzie skutkować odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy. 12. Procedura udzielenia zamówień na podstawie umów ramowych została opisana w Rozdz. XIX/XIXa SWZ. 13. W przypadku gdy w wyniku przedmiotowego postępowania – w każdym zadaniu - dojdzie do zawarcia umowy z jednym Wykonawcą, Zamawiający będzie udzielał zamówienia publicznego na podstawie art. 313 ustawy, tj. na podstawie umowy ramowej, której wzór stanowi zał. XIXa do SWZ. 14. Rodzaj i zakres zmian umowy wskazane zostały w Rozdz. XIX/XIXa SWZ. 15. Wykonawca jest związany ofertą 90 dni od upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert, tj. do dnia 16.12.2026 r. 16. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (tj. Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1), zwanym dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Stołeczny Policji; 2) nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych sprawuje inspektor ochrony danych osobowych: adres: ul. Nowolipie 2, 00-150 Warszawa; adres e-mail: 17. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 i 2 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 7, 8 i 10 ustawy oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) ze zm., dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111 z 8.4.2022 str. 1) oraz zmienionym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 18. Zamawiający nie wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - Dostawy komputerów
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX/XIXa SWZ oraz załącznik nr 5A do SWZ.
Interne Kennung: WZP-2233/26/121/Ł/1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji i wznowień
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Dostawy monitorów
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX/XIXa SWZ oraz załącznik nr 5B do SWZ.
Interne Kennung: WZP-2233/26/121/Ł/2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Dostawy zestawów komputerowych
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX/XIXa SWZ oraz załącznik nr 5C do SWZ.
Interne Kennung: WZP-2233/26/121/Ł/3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Dostawy zestawów komputerowych pakietem biurowym
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX/XIXa SWZ oraz załącznik nr 5D do SWZ.
Interne Kennung: WZP-2233/26/121/Ł/4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Dostawy komputerów z pakietem biurowym
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Rozdz. XIX/XIXa SWZ oraz załącznik nr 5E do SWZ.
Interne Kennung: WZP-2233/26/121/Ł/5