2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utvärderingskonsult inom biologisk mångfald och naturresursförvaltning
Beschreibung: Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på utvärderingskonsult till landsbygdsanalysenheten. Jordbruksverket behöver resursförstärkning för att uppfylla förordningsstyrda krav på utvärdering av landsbygdsprogrammet (LBP), den strategiska planen (SP) för den gemensamma jordbrukspolitiken (CAP) samt den Nationella och Regionala Partnerskapsplanen (NRPP). Uppdraget avser arbete med utvärderingar av EU:s jordbrukspolitik, kopplat till stöd och ersättningar som ska främja biologisk mångfald och naturresursförvaltning
Interne Kennung: 3.1.11-03438/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 3.1.11-03438/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000