573022-2026 - Ergebnis
Finnland – Öffentlicher Verkehr (Straße) – Bussiliikenteen tarjouskilpailu 61c/2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bussiliikenteen tarjouskilpailu 61c/2025
Beschreibung: Hankinta sisältää kilpailukohteen 306, josta järjestettiin uusi tarjouskilpailu sen jälkeen kun Helsingin seudun liikenne -kuntayhtymän hallitus päätti keskeyttää kohteen hankinnan (21.1.2026 §3) . Kilpailukohteiden tarkat tiedot määriteltiin tarjouskilpailuasiakirjoissa. Tarjouskilpailun ratkaisua koskeva päätös: HSL hallituksen päätös §67 26.05.2026.
Interne Kennung: 185/08.01.01.00/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0000