See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare combustibili - motorina și benzina - pe baza de carduri, pentru parcul auto al Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Sibiu
Beschreibung: Achizitia de carburanți (motorina și benzina) pentru parcul auto al Directiei Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Sibiu, pe bază de carduri prin încheierea unui Acord cadru pe 24 luni, cu contracte subsecvente. Acordul cadru va fi încheiat cu maxim 3 operatori economici, fără reluarea competiției. Cantitățile estimate, minime și maxime, de combustibili pentru parcul auto care pot fi achiziționate în baza Acordului-cadru centralizat, sunt: - Motorina- minim 64800 litri, maxim 115200 litri - Benzina- minim 28800 litri, maxim 48000 litri În prezent, parcul auto al DGASPC Sibiu și al serviciilor sociale din subordine este format din 34 autovehicule, toate utilizate pentru desfășurarea în bune condiții a activităților curente și specifica ale instituției. fiind nevoie de 34 de carduri de alimentare.
Interne Kennung: 9753096202511
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Este estimat un număr de 34 de carduri, emiterea și livrarea fiind necesar să se realizeze, fără costuri suplimentare pentru autoritatea contractantă. Se vor livra într-un termen de maxim 10 zile lucrătoare de la data semnării contractului subsecvent/emiterii comenzii de către autoritatea contractantă și pe baza solicitării acestuia, cuprinzând datele necesare personalizării cardurilor. Cardurile emise pentru autovehiculele din parcul auto al autorității contractante vor fi personalizate, după caz, cu un număr de card unic și cu numărul autovehiculului si/sau cu denumirea instituției și/sau un cod unic asociat fiecărui utilizator persoană fizică în parte. La momentul transmiterii notificării pentru semnarea unui contract subsecvent și în vederea emiterii cardurilor pentru combustibil, autoritatea contractantă va indica elementele pentru personalizarea fiecărui card în parte, potrivit opțiunilor de personalizare indicate de către promitentul furnizor în oferta sa. Cardurile vor fi securizate cu parolă/cod PIN unic asociat fiecărui card în parte și vor putea fi blocate și/sau anulate în caz de furt sau pierdere. Cardurile de combustibil blocate și/sau anulate (în cazul în care nu pot fi deblocate și/sau reactivate), cardurile pierdute precum și cele deteriorate vor fi înlocuite de către furnizor, urmând a fi livrate în termen de maxim 5 zile lucrătoare de la notificarea în acest sens de către autoritatea contractantă. Costurile aferente noilor carduri, inclusiv emiterea și livrarea acestora la sediul/sediile autorității contractante, nu vor conduce la costuri suplimentare pentru autoritatea/entitatea contractantă, în limita unui număr de carduri egal cu cel solicitat la încheierea contractului subsecvent aflat în derulare și/sau, după caz, la încheierea contractului/contractelor subsecvent/e anterior/anterioare (încheiat/e cu același contractant). Cardurile vor avea limită cantitativă și/sau valorică lunară stabilită de către autoritatea contractantă și transmisă la momentul semnării contractului subsecvent /emiterii comenzii; cotele alocate cardurilor vor putea fi modificate/realocate de autoritatea contractantă prin intermediul aplicației de gestionare a cardurilor, în limita cantității totale contractate. Utilizarea cardurilor de combustibil va putea fi limitată la anumite tipuri /sortimente de combustibil. Cardurile vor avea un termen de valabilitate egal cu cel puțin durata contractului subsecvent. Toate cardurile vor funcționa în cadrul întregii rețele de stații de alimentare a operatorului economic. Operatorii economici vor furniza combustibilul (motorină și benzină) pe bază de card prin intermediul stațiilor de alimentare cu combustibili. Astfel, este necesar ca operatorii economici să dețină cel puțin 2 stații de alimentare la nivelul județului Sibiu și rețea națională de stații de alimentare, cu prezență în cel puțin fiecare reședință de județ, cu un program de funcționare non-stop, în așa fel încât să se poată asigura aprovizionarea continuă cu combustibil, esențială pentru menținerea eficienței operațiunilor, mai ales în cazul vehiculelor de urgență sau a celor utilizate pentru servicii publice esențiale, având în vedere natura și specificul activităților autorității contractante. Toate stațiile de alimentare cu combustibil puse la dispoziție de operatorul economic trebuie să permită alimentarea pe bază de card de combustibil.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin, 09134200 Dieselkraftstoff