2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af indkøb af pumpeenheder
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af op til 7 pumpeenheder til Vestegnens Kraftvarmeselskab I/S (VEKS). Bygherre udbyder i henhold til forsyningsvirksomhedsdirektivets (direktiv 2014/25/EU) artikel 46 en kontrakt om levering af op til 7 stk. pumpeenheder til VEKS’ nye pumpe/vekslerstation til Køge Nord. De 7 stk. pumpeenheder fordeler sig på følgende 3 hovedgrupper: - 2 stk. Distributionspumper. - 2 stk. Transmissionspumper - 2 stk. Vekslerpumper. Bygherre har option på levering af yderligere 1 Transmissionspumpe.
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Begrænset udbud
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42120000 Pumpen und Kompressoren
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 7 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Bygherre har option på levering af yderligere 1 Transmissionspumpe.