57323-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Zaciągnięcie kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy na 2024 rok oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zaciągnięcie kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu Gminy na 2024 rok oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia kredytu długoterminowego na pokrycie planowanego deficytu budżetu gminy na 2024 rok oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań na kwotę 8 100 000,00 zł
Vorherige Bekanntmachung: 607239-2024
Interne Kennung: ZP.271.18.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiającym jest Gmina Jeżowe w imieniu, którego jako „Pełnomocnik Zamawiającego” występuje i prowadzi postępowanie /na podstawie art. 37 ust. 2 i art. 37 ust. 3 pkt 3) i 4) oraz art. 37 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych/: Grupa Doradcza Puchacz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Adres: ul. Słonecznikowa 22, 21- 040 Kalinówka KRS 0001067765, NIP 7133127944, REGON 526858796 Adres poczty elektronicznej: biuro@grupapuchacz.pl Strona internetowa [URL]: https://grupapuchacz.pl/ Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC:  parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD,  zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04,  zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon:  parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3,  przeglądarka Chrome 61 lub nowa Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji eletronicznej zawiera rozdział 11 SWZ Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 57 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (Zamawiający dopuszcza także format RAR). Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający nie wymaga wadium w niniejszym postępowaniu. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób zatrudnionych na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.) wykonujących czynności związane z obsługą kredytu, w tym m.in. naliczania odsetek, przesyłania Zamawiającemu informacji na temat naliczonych odsetek, ustalania bieżących sald. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowe warunki zamówienia, w tym wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp: 1) Zamawiający dopuszcza refundację już poniesionych wydatków na spłaty rat kredytów i pożyczek oraz pokrycia deficytu do pełnej kwoty kredytu. 2) Okres kredytowania od dnia podpisania umowy kredytowej do 31.12.2037 r. Spłata kapitału następować będzie w okresach kwartalnych ostatniego dnia kwartału począwszy od 31.03.2025 r. do 31.12.2037 r. (z zastrzeżeniem możliwości przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów). 3) Terminy spłaty odsetek: będą płatne w okresach kwartalnych ostatniego dnia kwartału, tj. od 31.03.2025 r. do 31.12.2037 r. 4) Karencja w spłacie rat kapitałowych kredytu do 31 marca 2025 r. 5) Karencja w zapłacie odsetek do 31 marca 2025 r. 6) Zamawiającemu przysługuje prawo wykorzystania kredytu w kwocie niższej niż kwota 8 100 000,00 zł bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (opłat, prowizji itp.). Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z dowolnej części kwoty kredytu z zastrzeżeniem, że minimalna kwota uruchomionego kredytu będzie nie mniejsza niż 4.000.000,00 zł, 7) Zabezpieczenie: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 8) Harmonogram spłat kapitału – w ratach kwartalnych stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ. 9) Kredyt będzie wykorzystany do 31 grudnia 2024 roku („na żądanie”).tj. maksymalnie do 7 dni po złożeniu pisemnej dyspozycji do uruchomienia kredytu na rachunek gminy. 10) Oprocentowanie kredytu będzie liczone w oparciu o WIBOR 1M z notowań na dzień 03.09.2024 r. na potrzeby badania ofert. 11) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. 12) Zamawiającemu przysługuje prawo przedterminowej spłaty kredytu w całości lub części, bez dodatkowych kosztów (opłat, prowizji itp.). Oprocentowanie liczone będzie wówczas za okres faktycznego korzystania z kredytu. 13) Zamawiający określa sposób ustalania WIBORU 1M do naliczania oprocentowania kredytu liczony według stawki WIBOR 1M ustalonej na okres 3 miesięcy w wysokości WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego kwartału, obowiązującej od 1.dnia następnego kwartału. 14) Zamawiający nie wyraża zgody na podpisanie oświadczenia o poddaniu się egzekucji zgodnie z art. 97 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe. 15) Wykonawca, będzie terminowo przekazywał środki pieniężne na rachunek Zamawiającego. 16) Wszelkie rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą będą prowadzone w walucie polskiej (PLN). 17) Gmina nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 .par. 1 pkt.5 k.p.c. 18) Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 19) Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 20) W Gminie nie był prowadzony program postepowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009r o finansach publicznych 21) W Gminie nie były prowadzone za pośrednictwem komornika sądowego działania windykacyjne wszczynane na wniosek banków. 22) Do naliczania odsetek od kredytu należy przyjąć, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, a rok liczy 365 lub 366 dni (w zależności od roku). 23) Zamawiający nie posiada zobowiązań z tyt., wykupu wierzytelności, forfaitingu, faktoringu, eFinancingu, leasingu. 24) Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 25) Gmina nie ma powiązań kapitałowych z innymi podmiotami. Dokumenty dotyczące sytuacji finansowej Gminy Jeżowe umieszczone są w Załączniku nr 8 do SWZ. Uchwała budżetowa na 2024 rok i jej zmiany oraz opinie Regionalnej Izby obrachunkowej o uchwale budżetowej dostępne są także na stronie: https://prawomiejscowe.pl/UrzadGminyJezowe/tabBrowser/legislativeBodies/626/Rada-Gminy-Je%C5%BCowe https://jezowe.biuletyn.net/?bip=1&cid=57&bsc=N
Interne Kennung: ZP. 271.18.2024