See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: OPERACIJSKI MIKROSKOP
Beschreibung: Predmet nabave je operacijski mikroskop, sukladno tehničkim specifikacijama, navedenim u Troškovniku i prema ovoj dokumentacijom o nabavi. Uređaj mora biti nov i nekorišten. Ugovorenom vrijednošću nabave obuhvaćeni su, među ostalim i slijedeći troškovi: 1. isporuka i instalacija novog uređaja do pune funkcije te izvršene sve instalacijske i slične pripreme i prilagodbe koje su nužne za smještaj i puštanje u rad uređaja, od strane ovlaštene osobe na lokaciji Naručitelja te dostava svih dodatnih artikala neophodnih za rad uređaja (kablovi, konektori, periferni uređaji i sl.), 2. sav potrebni pribor za korištenje, podešavanje i puštanje u rad, 3. puštanje u probni rad, 4. edukacija osoblja Naručitelja, 5. dostave tehničke dokumentacije i uputstava za rukovanje, na hrvatskom jeziku, 6. osiguravanja ispravnog i propisanog rada uređaja kroz cijeli jamstveni period, 7. osiguravanja 24-satnog ovlaštenog servisa za uređaj te dostave popisa certificiranih servisera, preslika njihovih certifikata i brojeva telefona za kontakt, 8. osiguravanja besplatnih preventivnih godišnjih servisa uređaja tijekom trajanja jamstvenog roka, redovito (preventivno) servisiranje te za servisiranje po pozivu (korektivno), 9. odaziva se na poziv Naručitelja i pristupanje otklanjanju kvarova na uređaju u roku 24 sata od poziva Naručitelja te kvar otkloniti u roku od 72 sata od poziva Naručitelja (u slučaju nemogućnosti otklanjanja kvara, odnosno, ukoliko se kvar ne može otkloniti u propisanom roku, Ugovaratelj mora dostaviti novi uređaj, identičan prvotno dostavljenom uređaju, u roku od 7 dana, od dana isteka propisanog roka za otklanjanje nedostatka). U slučaju nepoštivanja roka odaziva na poziv Naručitelja za otklanjanje kvara, Naručitelj će naplatiti penale u iznosu od 30 eura za svaki sat zakašnjenja. 10. prijavljenih reklamacija (nedostaci na uređaju, rezervnim i potrošnim dijelovima uređaja i dr.) i dostave ispravne robe u roku od 3 radna dana od dana prijave nedostatka, 11. sav potreban potrošni materijal i rezervne dijelove za potrebe rada i slučaju kvara uređaja za redovno (preventivno) i servisno (korektivno) održavanje-popravke, troškove otklanjanje nedostataka i kvarova uređaja, redovna zamjena dijelova u kvaru originalnim dijelovima proizvođača uređaja i zamjena originalnih rezervnih dijelova po proizvođačevim uputstvima o vremenu zamjene pojedinih dijelova kao i ostale troškove otklanjanja nedostataka u jamstvenom roku kako bi bio omogućen nesmetani rad uređaja, 12. zamjene uređaja u slučaju nemogućnosti otklanjanja kvara, 13. povezivanja u BIS te pohrane nalaza, 14. ostali troškovi, koji mogu nastati u realizaciji Ugovora (troškovi ishođenja jamstava, dolaska servisera, dostave uređaja itd.). Rok isporuke robe je 45 kalendarskih dana, od dana sklapanja Ugovora. Po sklapanju Ugovora, Ugovaratelj je obvezan pisanim putem izvijestiti Naručitelja o datumu isporuke robe, najmanje 3 dana prije dana isporuke. Ugovor stupa na snagu i primjenjuje se s datumom potpisivanja ugovornih strana. Roba se smatra isporučenom a Ugovorna obveza izvršena trenutkom predaje robe i uređene popratne dokumentacije nabave (otpremnica, zapisnik o primopredaji, jamstvo za otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku i ostalo) Naručitelju. Svi isporučeni medicinski proizvodi moraju biti na tržištu, odnosno u prometu, u Republici Hrvatskoj, odnosno, moraju ispunjavati bitne zahtjeve, imati ocjenu suglasnosti i označeni oznakom "CE", u skladu s odredbama Zakona o medicinskim proizvodima (NN 76/13.). Količine robe su navedene u Troškovniku.
Interne Kennung: 1/26.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Otvoreni postupak
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33162100 OP-Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0000