573385-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Straßentransport/-beförderung – Udbud af kontrakt vedrørende erhvervsmæssig personbefordring med bus
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kontrakt vedrørende erhvervsmæssig personbefordring med bus
BeschreibungOpgaven omfatter transport af ordregivers personale på ruten Allerød st. – Center Sandholm samt ruten Center Sandholm – Allerød st. alle hverdage i kalenderåret med undtagelse af officielle danske helligdage samt en dag, hvor ordregiver afholder et fast årligt arrangement.
Interne KennungUdbud af kontrakt vedrørende erhvervsmæssig personbefordring med bus
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens §§ 56 og 57. Den udbudte kontrakt er ikke opdelt i delkontrakter, jf. udbudslovens § 49, stk. 2, fordi kontrakten omfatter personbefordring inden for et geografisk afgrænset område, som forudsættes udført med én bus.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
LosLOT-0000