573446-2026 - Ergebnis
Ungarn – Verpflegungsdienste – "Közétkeztetés biztosítása a XIX. kerületben”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Közétkeztetés biztosítása a XIX. kerületben”
Beschreibung: Jelen közbeszerzési eljárás „Óvodai, iskolai és felnőtt (szociális) közétkeztetés a XIX. kerületben” tárgyban kerül megindításra, Budapest Főváros XIX. kerület közigazgatási területén működő, a Műszaki leírás mellékletében feltüntetett, az Önkorm. által közétkeztetéssel ellátandó óvodák, általános iskolák és a gimnázium, valamint a nyári napközis tábor, továbbá a felnőtt szociális intézményekben a közétkeztetési szolgáltatás biztosítására a Műszaki leírásban nevesített 10 db tálalókonyha üzemeltetésével, és a kapcsolódó szerződéses kötelezettségek teljesítésére a Szerződésben és annak mellékleteiben (így különösen a műszaki leírásban) rögzített feltételek szerint. Az eljárás során kötendő szerződést 12 hónap határozott időtartamra kötik, amely Ajánlatkérő (AK) egyoldalú nyilatkozatával további 12 hónappal meghosszabbítható. A szerződés tervezett kezdő időpontja: 2026.07.02. Az eljárás uniós értékhatárt meghaladó becsült értékű, a Kbt. 3. számú melléklet szerinti szociális és egyéb szolgáltatásnak minősül, ezért a Kbt. 21. § (2) bek. szerint a Harmadik rész szabályai alkalmazandók. A szerződés keretében nyertes ajánlattevőnek az alábbi (Műszaki leírásban részletezett) étkezési típusokat kell biztosítani: 1. Óvodák esetében: Ajánlattevő az óvodás korú gyermekek részére napi egyszeri főétkezést (ebéd) és kétszeri kisétkezést (tízórai, uzsonna), biztosít, ahol az ebéd minden esetben melegétel (egyféle leves és egyféle főétel kell legyen). Az Ajánlattevő a tízóraihoz meleg, vagy hideg italt szolgáltat. Ajánlattevő feladata továbbá a diétás étkezés biztosítása is a 37/2014. (IV.30.) EMMI rendeletben meghatározottak szerint. 2. Általános iskolák, gimnázium és a nyári napközi tábor esetén (összesen 10 db intézmény): Ajánlattevőnek az általános iskolás korú gyermekek részére napi egyszeri főétkezést (ebéd) és kétszeri kisétkezést (tízórai, uzsonna) kell biztosítani, ahol az ebéd minden esetben melegétel. A gimnáziumi 15+ korosztály számára napi egyszeri melegétkezést (ebédet) kell szolgáltatni. Ajánlattevő az általános iskolákban és a gimnáziumban A-B menüs önkiszolgáló rendszerű, ún. szabad szedéses étkezést köteles biztosítani. A főétkezésnél szabad szedéses rendszerben a kínálópultban egyféle levest, és kétféle főételt kell biztosítani. A gyermekek az önkiszolgáló pultból maguk szedik az ételt, és szabadon választják meg a fogások sorrendjét és mennyiségét. Ezen étkezési típus alól egy iskolai intézmény a kivétel, nevezetesen a Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI intézmény, amelyben a főétkezés a normál A-B menü szolgáltatásával kell biztosítani, és ahol Ajánlatkérő nem tart igényt az önkiszolgáló rendszerű, ún. szabadszedéses rendszer kialakítására. A napközis táborok étkeztetésére az adott intézményben évközben biztosítandó étkeztetés típus szerint kell a fogyasztók étkezését biztosítani (azaz ahol szabadszedéses A-B menü van, ott a napközis tábor idejére is ezt kell biztosítani, ahol a normál A-B menü, ott a napközis tábor idejére is ezt kell biztosítani) azzal, hogy EGYMI esetében az intézmény évközbeni étkeztetésétől eltérően a napközis tábor idejére egyadagos kiszerelésben kell az étkeztetést biztosítani. Ajánlattevő feladata a szabad szedéses étkeztetés műszaki feltételeinek kialakítása azzal a kitétellel, hogy az önkiszolgáló pult működtetéséhez szükséges elektromos kiállásának kiépítése az Ajánlatkérő feladata és költsége, a pultok azonban ajánlattevő tulajdonában maradnak a szerződés lejártával. Ajánlattevő feladata továbbá a diétás étkezés biztosítása is a 37/2014. (IV.30.) EMMI rendeletben meghatározottak szerint. 3. A (felnőtt) szociális ellátást biztosító intézmények esetén (összesen 9 db intézmény): Normál A-B menü választási lehetőség biztosítása a hét minden napjára, helyben fogyasztással (klubtagok részére), az otthoni gondozásban részesülők tekintetében kiszállítással, vagy az ellátottak általi elvitellel. Ajánlattevő feladata továbbá a diétás étkezés biztosítása is a 37/2014. (IV.30.) EMMI rendeletben meghatározottak szerint. Kiszállítás: Óvodák - Tízórai esetében legkorábban reggel 7.00 –től legkésőbb 8.00 óráig, Ebéd és uzsonna esetében legkorábban 10.30-tól legkésőbb 11.30 óráig. Iskolák - Tízórai esetében legkorábban reggel 7.00 –től legkésőbb 7.30 óráig, Ebéd és uzsonna esetében legkorábban 10.30-tól legkésőbb 11.30 óráig. Idősek nappali ellátásában és az otthoni gondozásban részesülők tekintetében a kiszállítás időpontja : A helyben fogyasztással (klubtagok részére) és a gondozott saját elvitelével történő ebédadagok a telephelyekre elvárt megérkezési napi időpontja: Reggeli esetében 6.45 és 7.30 óra között, Ebéd esetében 10.30 és 11.30 óra között. Uzsonna esetében 14.00 óráig, Vacsora esetében 16.00 óráig. Házhozszállítás esetén az elvárt szállítási címre történő megérkezés napi időpontja 11.00 órától, legkésőbb 14.00 óráig meg kell történjen az ellátott otthonában, figyelembe véve a HACCP rendszer szállításra vonatkozó előírásait. A házhozszállítás biztosítása Ajánlattevő feladata. Az Ajánlattevő vállalja, hogy az általa teljesített ételadag valamennyi kiszállítás keretében a 37/2014. (IV.30.) EMMI rendeletnek megfelelő mennyiségben, minőségben, megfelelő energia- és tápanyagtartalommal kerül a közétkeztetési szolgáltatást igénybe vevőkhöz. Tovább-foglalkoztatási kötelezettséget is kell a Vállalkozónak vállalni, és a műszaki leírásban meghatározott tálalókonyhai dolgozói létszámot az üzemeltetésre átadott tálalókonyhában dolgozó konyhai dolgozók tovább-foglalkoztatásával kell biztosítsa a szerződés hatálya alatt, de legalább 2027.07.02-ig. További részletek a Dokumentációban.
Vorherige Bekanntmachung: 313447-2026
Interne Kennung: EKR000532282026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2015. évi CXLIII. törvény (Kbt.) Harmadik rész XVII. fejezet (uniós értékhatárt elérő, a Kbt. 21. § (2) bekezdésben foglaltakra tekintettel a Kbt. Harmadik részének szabályai szerinti)
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55520000 Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Közétkeztetés biztosítása a XIX. kerületben
Beschreibung: A korábbi évek gyakorlata alapján az adagszámok megoszlása a következő (Adagszámok tájékoztató jellegű adatok, és a nyári napközistábor adagszámait is tartalmazza): Óvoda (3-6 éves korosztály): Tízórai: 221 000 Diétás tízórai : 14 000 Ebéd 221 000 Diétás ebéd 14 000 Uzsonna 221 000 Diétás uzsonna 14 000 Általános iskola és nyári napközis tábor (7-10 éves korosztály): Tízórai 200 000 Diétás tízórai 1 000 Ebéd 294 000 Diétás ebéd 4 000 Uzsonna 200 000 Diétás uzsonna 1 000 Általános iskola és nyári napközis tábor (11-14 éves korosztály): Tízórai 48 000 Diétás tízórai 1000 Ebéd 142 000 Diétás ebéd 1 000 Uzsonna 48 000 Diétás uzsonna 1 000 Középiskola(gimnázium) (15-18 éves korosztály): Ebéd 22 000 Szociális étkezés (felnőtt és +69 éves korosztály): Reggeli 2 000 Diétás reggeli 1 000 Ebéd 17 000 Diétás ebéd 2 000 Uzsonna 2 000 Házhoz szállított ebéd 36 000 Diétás házhoz szállított ebéd 5 000 Diétás uzsonna 1 000 Vacsora 1 000 Diétás vacsora 1 000 Összesen: 1 736 000 adag/év A megjelölt mennyiségek a tényleges mennyiségektől a létszámok változása miatt eltérhetnek: Opció: + 10% (éves adagszámra vonatkoztatva) Mennyiségi eltérés: - 20% (éves adagszámra vonatkoztatva) A napi adagszám csökkenhet az adott intézmény intézményen kívüli programjai vagy betegségek miatti lemondások esetén. Évközi szünetekben (őszi, tavaszi, téli), tanítás nélküli munkanapokon, rendkívüli szünet esetén a fenntartó által biztosított ügyeleti napokon szükséges az étkeztetés biztosítása. A nyári szünetben és a fenntartó által meghatározott zárvatartás időtartama alatt az iskolákban nincs étkeztetés. Veszélyhelyzet és/vagy járványhelyzet esetén az adagszám eltérhet, akár jelentős mértékben. A létszám alakulása: az iskolai gyermeklétszám közétkeztetési szolgáltatás esetében hétfőtől péntekig terjedő időtartamban kerül kialakításra, kivétel azon szombati munkanapokat, ami ünnepnapok áthelyezése miatt következik be, ebben az esetben a szolgáltatás hétfőtől szombatig terjedő időtartamban kerül igénybevételre. Az Ajánlattevőnek vállalni kell, hogy a normál és a diétás étlapon feltüntetett élelmiszereknek, alapanyagoknak a 80%-át a közétkeztetési rövid ellátási lánc keretében, illetve helyi élelmiszer termelőktől szerzi be. Az Ajánlattevő gondoskodik arról, hogy a diétás étel készítését dietetikusi szakképesítéssel rendelkező szakember felügyelje. Az Ajánlattevő kötelezettséget vállal arra, hogy a keletkező biológiailag bomló konyhai és étkezési hulladékot minden kiszállítási pontról naponta egy alkalommal zárható szállítótartályban elszállíttatja, és ártalmatlaníttatja. Az Ajánlattevő köteles az élelmiszer-hulladékok tárolására alkalmas fedeles, cseppmentesen zárható tárolóedényeket Ajánlatkérő által fenntartott intézmények részére rendelkezésre bocsátani. A 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 6. § (1) bekezdés alapján a közétkeztetési szolgáltatásról szóló szerződésnek főzőkonyhánként, illetve telephelyenként tartalmaznia kell a beszerzett termék összértékén belül a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékek, illetve a helyi élelmiszer termékek összesített arányát. Nyertes Ajánlattevő köteles a nyomonkövetési dokumentációjából külön jogszabály szerint elektronikus úton adatot szolgáltatni a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (a továbbiakban: NÉBIH), valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ részére. Az adatszolgáltatás, valamint a 676/2020. (XII. 28.) Korm. rendelet 4. és 5. § szerint vállalt feltételek teljesülését külön jogszabály szerint kockázatbecslés alapján a NÉBIH, a táplálkozás-egészségügyi feltételek teljesülését a népegészségügyi hatóság ellenőrzi. Az üzemeltetésre átadott tálalókonyhák esetében a szolgáltatás időtartama alatt történt közüzemi fogyasztás díjait a Vállalkozó köteles megfizetni a Megrendelő részére. További részletek a Műszaki leírásban és szerződés tervezetben.
Interne Kennung: EKR000532282026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39141000 Küchenmöbel, 39315000 Restaurantausrüstung, 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste