2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud af kontrakt om levering af rengøringscontrolling til Fredensborg Kommune
Beschreibung: Fredensborg Kommune står overfor udbud af kontrakt om levering af rengøringscontrolling til Fredensborg Kommune. Ordregiver ønsker med nærværende forhåndsmeddelelse at invitere potentielle tilbudsgivere til at gennemgå og kommentere på dele af det foreløbige udbudsmateriale. Formålet med høringen er at sikre, at vilkårene for samarbejdet og kravene til den udbudte ydelse er proportionale og markedskonforme. Såfremt man er interesseret i at deltage i høringen, kan dele af det foreløbige udbudsmateriale hentes via link, som er oplyst under afsnit 3.1.6 "Udbudsdokumenter" i nærværende forhåndsmeddelelse. Inputs/kommentarer til dele af udbudsmaterialet bedes fremsendes via Comdia under fanen "Dialog" senest fredag den 12. september kl. 16:00.
Interne Kennung: 523322
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79994000 Vertragsverwaltung, 85312320 Beratungsdienste, 90910000 Reinigungsdienste