573501-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Wartung von Straßenbeleuchtungen – Udbud af drift og vedligeholdelse af vejbelysning og sportsbelysning
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af drift og vedligeholdelse af vejbelysning og sportsbelysning
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Odsherred Kommune at indhente tilbud på drift og vedligehold af Odsherred Kommunens vejbelysningsanlæg og sportsbelysningsanlæg. Kontrakten omfatter drift, vedligehold og reparation af i alt 6.668 armaturer, primært placeret på offentlige veje og stier, offentlige parkeringspladser samt private fællesveje og stier. I det omfang kommunen i kontraktperioden overtager yderligere armaturer på strækninger, hvor kommunen er vejmyndighed, vil disse ligeledes være omfattet af kontrakten. Kontrakten omfatter tillige drift, vedligehold og reparation af Kommunens belysningsanlæg på sportspladser, herunder lysanlæg ved fodboldbaner og øvrige idrætsanlæg.
Interne Kennung426902
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31527200 Außenbeleuchtungen, 34928500 Straßenbeleuchtungseinrichtungen, 34928520 Laternenpfähle, 34928530 Straßenlaternen, 34990000 Ausrüstung für Kontrolle, Sicherheit, Signalisierung und Beleuchtung, 34993000 Straßenbeleuchtung, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 50232000 Wartung von öffentlichen Beleuchtungseinrichtungen und Verkehrsampeln, 50232110 Betriebsbereitmachung von öffentlichen Beleuchtungsanlagen
5. Los
LosLOT-0000